4 komentāri
Katru gadu arvien pieaug pamesto mājdzīvnieku skaits, informē patversme
FOTO: Flickr

”90% suņu, kuri nonāk pie mums, ir pamesti – tā vai citādi, jo nav tie laiki vairs, kad pilsētā klaiņo dzīvnieki baros, sevišķi suņi. Arī tas, ka pēdējā laikā patversmē nonāk gados arvien vecāki suņi – viņi tiek izmesti uz ielas – ja patversmē nonāk 13 gadus vecs suns – nevar būt tā, ka visu šo laiku viņš klaiņoja un tikai tagad kāds pamanīja,” portālam Skaties.lv atklāja Liepājas dzīvnieku patversmes Lauvas sirds pārstāvji.

”Arī situācija, kad saimnieks nomirst, un bērniem, mazbērniem vai radiniekiem palikušais dzīvnieks nav vajadzīgs – mūsuprāt, par šo dzīvnieku būtu jārūpējas, nevis jāzvana patversmei un jāsaka – ziniet, mums ir 12 gadīgs kaķis vai suns, saimnieks nomira – mēs nevaram paturēt – vedīsim jums. Protams, ne visi gadījumi ir liekami zem šā bezatbildības un nevēlēšanās saraksta. Ir cilvēki, kuri piezvana un pajautā ko darīt, kā darīt, uzņemas šo dzīvnieku vakcinēt, kastrēt par saviem līdzekļiem un tad atved uz patversmi, jo mēs uz adopciju nododam tikai vakcinētus, sterilizētus un čipotus dzīvniekus, šīs operācijas sedz patversme, līdz ar to, uzskatām, ja nevari parūpēties par šo dzīvnieku, tad mazākais ko vari izdarīt – šīs visas veterinārās manipulācijas, lai tas nav jāsedz patversmei,” informē patversme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lauvas sirds pārstāvji arī vērš uzmanību tam, ka pēdējais laiks slēgt līgumu ar kādu no patversmēm ir mazajām pašvaldībām, jo šis mīts, ka ”pie mums klaiņojošu dzīvnieku nav”, neatbilst patiesībai.

”Mums bieži ir zvani no Liepājas bijušajiem rajona pagastiem, ka cilvēki brauc prom, mājas tiek pārdotas, dzīvnieki atstāti… Tā kā esam Liepājas pilsētas pašvaldības patversme, tad nedrīkstam uzņemt dzīvniekus no citiem novadiem, bet, protams, ka reizēm “grēkojam” šajā sakarā, jo vienīgie cietēji šajā nesakārtotībā ir dzīvnieki,” piebilst patversmes pārstāvji.

”Diemžēl katru reizi šādi, pieverot acis uz šīm situācijām, apkārtējie novadi nesaņemsies nekad. Šogad mums mājās ir devies 61 suns un 77 kaķi – uz šodienu. Pagājušā gada laikā šis skaits bija 69 suņi un 100 kaķu. Varbūt, ka tas ir maz, bet tas tikai apliecina to, ka katru gadu šis pamesto dzīvnieku skaits diemžēl nesamazinās.”

Atbildot uz jautājumu, cik bieži nākas saskarties ar gadījumiem, kad dzīvnieki cieš no vardarbības, patversme norāda, ka viņu pieredzē, par laimi, ir viens gadījums.

”Mūsu pieredzē ir tikai viens šāds gadījums pagājušajā gadā, kad tika atvests suns, it kā piesiets pie koka, bet mūsu vetārsti suni atpazina, ziemā saimnieces draugs viņu bija sagriezis ar nazi. Suns šobrīd ir izveseļojies un adoptēts. Jauniem saimniekiem pagāja ilgs laiks, lai suns pilnībā uzticētos, un ik pa laikam vēl mazliet mēdz gadīties mazi pārpratumi, bet cilvēki apzinās, kas sunim ir bijis jāpārcieš, un ir ļoti pacietīgi.”

”Reizēm ir zvani, ka kaimiņi sūdzas, ka suns netiek barots, ka piesiets īsā ķēdē – lūdzam par šādiem gadījumiem vērsties pašvaldības policijā – kurai ir tiesības iekļūt privātā īpašumā uz iesnieguma pamata – līdz šim neviena sūdzība nav bijusi pamatota – lielākajā daļā tā ir kaimiņu nesaprašanās un savstarpējo attiecību kārtošana,” stāsta Lauvas sirds pārstāvji.

TOP komentāri

 • Sandis Beinarovics
  +1 +1 0

  Sandis Beinarovics

  Es neesu nekāda ticīgā ,bet ka man bij izdevība būt suņu patversmē, es pirmajā brīdī domāju ka suņi ir traki palikuši . Bet ka sāku pie katras būdas klāt iet likās visi tik mīļi un tāda sajūta ,te acīs skatās smilkst lai tik es viņu paņemu . Man kaut ko tas atgādināja bet skaļi neteikšu savādāk tikšu pārprasta.Kā bērnu namā daudzas acis uz tevi skatās .Vai paņemsi mani mājās.
 • Sandis Beinarovics
  +1 +1 0

  Sandis Beinarovics

  Nu ja tūlīt atkal mūsu pusē būs izmesta kāda kaķene sabērnojusies ,vai atnāks ar kaķēniem .Cilvēki ir tik stulbi vienkārši brauc ar mašīnu un izmet pa ceļam dzivnieciņus tālāk no pilsētas gan jau kāds paņems bērni paspēlējās pietiek sāk rokas skrāpēt .Mīļie cilvēki kā saka Dievs nau mazais bērns viņš visu redz. Jums tas viss nāks atpakaļ.
 • Sandis Beinarovics
  +1 +1 0

  Sandis Beinarovics

  Kā vel cilvēks ja var viņu saukt pa cilvēku briesmonis ,atstāj nabaga suņuku piesiet pie koka dziļā mežā vienu bezpalīdzīgu . Es pati esu no patversmes ņēmusi suni šausmīgi uzticīgs jau astoņus gadus pie manis dzīvo laimīgs priecīgs . Mūsu penzonārīte tā jokojam pa viņu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl