Katru gadu 2000 bērni piedzimst ģimenēs, kuras nespēj tos pabarot

Komentāri
Katru gadu 2000 bērni piedzimst ģimenēs, kuras nespēj tos pabarot
FOTO: Flickr

Ja krīzes gados bija nepieciešama akcija Paēdušai Latvijai, tad tagad putraimu pakai visiem tomēr pietiek. Grūtāk ir ar jaundzimušajiem, kuru vajadzībām trūcīgākās ģimenes nespēj atlicināt pietiekami daudz līdzekļu. Uzsākta jauna akcija gandrīz vai kā paraugs valstij, ka palīdzībai jābūt daudz mērķētākai par vienkārši pabalstu vai māmiņalgu.

No katriem 20 000 bērniem, kas ik gadu piedzimst Latvijā, 2000 ierodas ģimenēs, kuras nespēj tos pabarot. Bieži vien tās ir vientuļas, arī jaunas mammas, kuras audzina trīs, četrus, pat 11 bērnus. Bet grūti iet arī, ja vienīgais pelnītājs ir tēvs, kurš darbu laukos nespēj atrast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līga viena audzina četrus bērnus un atzīst, ka labi zina, kā ir, kad līdz mēneša beigām vienkārši nepietiek.

Tieši tāpēc, ka dot vienmēr ir vieglāk nekā lūgt, Ziedot.lv uzsācis jaunu akciju, lai palīdzētu mazajiem piecelties kājās. Ja piens jāšķaida ar ūdeni vai zāles nevar atļauties, piecelties kājās vairs nav tikai tēlains apzīmējums.

Atsaukušies uzņēmēji, un tā – pērkot Laimas zefīrus, Tukuma pienu vai Rīgas piensaimnieka Kāruma sieriņus, pa vienam centam nonāks kopējā makā, no kura trūcīgajiem mazuļiem iegādās piena maisījumu un autiņbiksītes 16 eiro vērtībā. Tā, lai pietiek vienai nedēļai.

Šādi Ziedot.lv rāda piemēru arī valstij, kas vārdos atbalsta demogrāfiju, taču dzīvē nepalīdz izkulties no nabadzības trūcīgajām ģimenēm.

Ziedot trūcīgajiem mazuļiem iespējams arī pie Maximas kasēm visā Latvijā vai Ziedot.lv mājaslapā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl