Katru dienu slimnīcā nokļūst vismaz 2-3 lapseņu sakosti un smokoši cilvēki

Komentāri

Augusts ir ābolu un ievārījumu laiks, kad gaisā virmo saldas smaržas. Tieši tas visvairāk vilina lapsenes, kurām aktivizējusies arī jaunā paaudze…

Saldumi ir nepieciešami šo kukaiņu dzīvei, tāpēc lapseņu un sirseņu uzlidojumi nav nekas neparasts. Lielākai daļai cilvēku šo kukaiņu kodums izraisa vien nepatīkamu sajūtu, apsārtumu un uztūkumu, taču mēdz būt arī daudz bīstamākas situācijas.

Ilze Bukša
NMPD pārstāve

Bīstamas situācijas var būt tad, ja lapsene vai bite iedzeļ rīklē. Tā var notikt, ja ēdot vai dzerot neesam pamanījuši, ka glāzē vai skārdenē ir kukainis, un tas iedzeļ rīklē vai kaklā. Tad dzēluma vietā veidojas pietūkums un var piepamt arī elpošanas ceļi, un tas jau ir smakšanas risks.

Ik dienu slimnīcā nokļūst vismaz 2-3 lapseņu sakosti un smokoši cilvēki. Piemēram, aizvadītajā diennaktī kādam vīrietim pēc divu sirseņu kodieniem sākās dzīvībai bīstama alerģiska reakcija. 12 gadīgam zēnam bite iedzēla pēdā, no kā sākās nātrenes tipa izsitumi, bet desmitgadīgai meitenei pēc lapsenes dzēliena kājas pirkstā kļuva grūti elpot.

Kukaiņu pētnieki gan skaidro, ka bez iemesla lapsenes neuzbrūk. Pamanot līdzās lapseni, nekādā gadījumā nevajadzētu paniski vicināties ar rokām, bet lēnām attālināties no šīs vietas.

Lasi vēl