1 komentārs

Dzīvojam labāk, bet jūtamies sliktāk – tā varētu rezumēt šonedēļ publicēto pētījumu par Latvijas ģimeņu finansiālo stāvokli. Pētnieki secinājuši, ka cilvēki ir noguruši taupīt, bet algas un citi ienākumi neaug gana strauji, lai varētu atļauties apmierināt kopš krīzes gadiem atliktās vēlmes.

Inflācija ir tuvu nullei, ekonomika un algas aug, apkure un degviela paliek lētāka, bet tik un tā katrs trešais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka šogad kļuvis nabagāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekonomisti noskaidrojuši, ka tajā tiek vainots elektrības cenu kāpums, dažādi sadzīviski notikumi un pat inflācija. Inflācijas Latvijā šogad nav bijis, tādēļ pētījuma rezultāti ekonomistus samulsinājuši un likuši izvirzīt interesantu hipotēzi.

Tikmēr par iepriecinošu varētu dēvēt ziņu, ka gandrīz vai izlīdzinājies mājsaimniecību parādu un uzkrājumu apjoms. Tas nozīmē – ja nu Latviju piemeklētu kārtējā krīze, daudziem to pārlaist būtu stipri vieglāk nekā iepriekšējo.

Pētnieki gan uzskata, ka taupīšana savā ziņā bijusi pārmērīga un bremzējusi kopējo ekonomikas izaugsmi. Šobrīd vērojams, ka taupība pamazām atkāpjas, un cilvēki atļaujas tērēt vairāk.

Paradoksālā kārtās, tas daudziem liek justies nabagākiem, jo ekonomikas izaugsme nav bijusi tik strauja kā pirms krīzes gados.

Jāpiebilst, ka ar līdzīgu pesimismu nākamo gadu gaida ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju, kuri uzskata, ka viņu ienākumi turpinās sarukt. Ekonomisti gan paredz, ka nākamais gads daudzu iedzīvotāju makos nesīs pozitīvas pārmaiņas.

Piemēram, trūcīgākajiem atslodzi dos lielāks ar nodokļiem neapliekamais minimums, bet ģimenes ar bērniem saņems nodokļu atlaides par bērnu interešu izglītību.

TOP komentāri

  • Aija Rudaša
    0 0 0

    Aija Rudaša

    Nav inflācijas?! Degviela un apkure paliek lētāka?! Ar jauno gadu degvielai akcīze augša! Apsaimniekošanas maksai PVN 21%!! Vauuu!!!! Un varam priecāties, ka mūsu ekonomika iet augšā!!! Ko jūs d***šat bumbiņas??!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl