Katrs trešais iedzīvotājs nav apmierināts ar apkārtējo vidi ap mājām, secināts aptaujā

0 Komentāru
Katrs trešais iedzīvotājs nav apmierināts ar apkārtējo vidi ap mājām, secināts aptaujā
FOTO: LETA

Saskaņā ar Saliena un pētījuma centra SKDS aptauju, katrs trešais iedzīvotājs Latvijā nav apmierināts ar apkārtējo vidi ap savām mājām un uzskata sevi par neaizsargātiem pret citu patvaļu, kas pasliktina to dzīves apstākļus un mājokļa vērtību.

Visvairāk ar šo problēmu saskaras respondentu Rīgā un citās lielajās Latvijas pilsētās.

Kā norāda nekustamā īpašuma attīstītājs Saliena, iedzīvotājiem ir tiesības uz sakārtotu un pievilcīgu vidi ap savu mājokli, bet mūsdienu pilsētvidē to ir grūti nodrošināt. Tādēļ Saliena, iepazīstoties ar ārvalstu praksi šīs problēmas risināšanā, ir izstrādājusi juridisku regulējumu, kas ļauj tās teritorijā aizsargāt mājokļu īpašniekus no kaimiņu patvaļas un nodrošināt estētiski pievilcīgu apkārtni un vidi ilgtermiņā.

Lai gan pastāv dažādi pašvaldību būvvalžu noteikumi, kas ierobežo kaimiņu patvaļu un nodrošina iedzīvotāju tiesības uz sakārtotu un arhitektūras ziņā viengabalainu vidi, tomēr realitātē šie principi tikai daļēji tiek ievēroti. Īpašuma uzturēšana kārtībā būtībā ir nesakārtots process ilgtermiņā, ar ko saskaras daudzi iedzīvotāji.

Kā galvenās problēmas apkārtējā vidē aptaujātie iedzīvotāji min bojātu ceļu un ietvju segumu (72%), suņu izkārnījumus zālienā (56%), apķēpātas un bojātas ēku fasādes (49%), netīras kāpņu telpas (43%), nepietiekamu apgaismojumu (39%), individuālu balkonu apdari (37%) un to izmantošanu mantu glabāšanai (31%), kā arī salauztus soliņus (33,2%).

0 Komentāru