Komentāri

Kāda cilvēka nāve var dot dzīvi vairākiem citiem. Ārsti-transplantologi uzskata, ka katrs neizmantotais donors nozīmē vairāku cilvēku nāvi.

Nieres, aknas, sirds, plaušas – visus šos dzīvībai svarīgos orgānus var pārstādīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Latvijā cilvēki savus orgānus ziedo nelabprāt.

Īpašajā Pilsonības un migrācijas pārvaldes reģistrā savu attieksmi par orgānu izmantošanu pēc nāves ir izteikuši mazāk nekā 1% iedzīvotāju. Tie ir gan tie, kas ir par, gan tie, kas ir pret.

Dzīvie donori transplantācijai piekrīt arī visai kūtri. Vidēji gadā Latvijā tiek pārstādītas 60 nieres, kā arī divas līdz četras sirdis. Operāciju būtu daudz vairāk, ja netrūktu donoru. Pašlaik gaidīšanas sarakstā 54 cilvēki uz nieri un astoņi – uz sirdi. Ārsti aicina iedzīvotājus piekrist orgānu ziedošanai.

Vadims Suhorukovs
transplantologs

Tā nav mūsu vajadzība pēc orgāniem. Tā ir viņu kaimiņa, viņu drauga, viņa kolēģa vajadzība. Mēs ne par sevi domājam, kad mēs lūdzam izteikt savu viedokli. Mēs domājam arī par viņiem tajā skaitā. Ne viens no mums nav apdrošināts, ka viņš nesaslims ar to slimību, kuras rezultātā būs vajadzība pēc orgānu transplantācijas: aknu, nieru, sirdi.

Starptautiskā projekta “Seeding Life” astoņi Stradiņa slimnīcas darbinieki apguva Spānijas sagatavoto mācību programmu par transplantācijas un donācijas jautājumiem. Viņi apmāca medicīnas darbiniekus visā Latvijā par to, kā pārliecināt pacientus un radiniekus ziedot savus orgānus.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl