Komentāri
Katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs 50 gadu vecumu uzlūko kā “jaunos 30”
FOTO: LETA

Pārliecinošs vairums jeb 74% Latvijas iedzīvotāju 50. dzimšanas dienu neuzskata kā noteiktu vecuma slieksni, bet drīzāk domā, ka arī pēc 50 dzīve turpinās tāpat kā līdz šim, liecina Swedbank veiktās aptaujas dati.

Kas interesanti, 12% aptaujāto jeb katrs desmitais respondents uzskata, ka 50 ir “jaunie 30”. Savukārt 14% aptaujāto ir pretējās domās, 50 gadu vecumu uzlūkojot kā vecumdienu sākumu. Turklāt aptaujas rezultāti uzrāda kādu interesantu sakarību – jo lielāks respondentu vecums, jo biežāk 50 gadu sasniegšana netiek uzlūkota kā kāda īpaša robežšķirtne, drīzāk apgalvojot, ka pēc 50. dzimšanas dienas dzīve vienkārši turpina savu gaitu. 55 līdz 74 gadu vecuma aptaujāto vidū tā domā 83% respondentu.

Jo jaunāki respondenti, jo biežāk viņu vidū dominē viedoklis, ka 50 gadu vecuma sasniegšana ir vecumdienu sākums.

Piemēram, 15 līdz 24 gadu veco respondentu vidū šāds viedoklis dominē piektās daļas (22%) aptaujāto vidū. Savukārt raugoties, kā par 50 gadu vecuma slieksni domā vīrieši un sievietes redzams – kungi biežāk nekā dāmas (18% vīriešu pret 11% sieviešu) 50. dzimšanas dienu uzlūko kā vecumdienu sākumu.

Ja analizē, kā dzīvi laika plūdumā redz Rīgas, citu Latvijas pilsētu un lauku teritoriju iedzīvotāji, redzams, ka tieši laukos dzīvojošie uz dzīves ritumu raugās daudz mierīgāk, caurmērā biežāk (82% laukos dzīvojošo pret vidēji 72% Rīgā un citās pilsētās dzīvojošo) nekā Rīgā vai citās pilsētās dzīvojošie norādot, ka 50 gadu vecums nav nekāds slieksnis un dzīve turpinās kā ierasts. Savukārt Rīgā dzīvojošie divas reizes biežāk nekā lauku iedzīvotāji (18% Rīgā dzīvojošo pret 8% laukos dzīvojošo) uzskata, ka pēc 50 gadu vecuma sasniegšanas sākas vecumdienas.

Lasi vēl