“Katram ir tiesības labot kļūdas!” Ārvalstu brīvprātīgie māca valodu sociālās korekcijas skolā

Pievienot komentāru

Galvenais – atrast kontaktu. Pēc šāda principa angļu valodu Latvijas speciālo izglītības iestāžu audzēkņiem māca ārvalstu brīvprātīgie. Nodarbības notiek brīvā gaisotnē – mācoties dziesmu vārdus.

Valodas apmācību un dažādas sporta aktivitātes sociālās korekcijas iestādēs veic nevalstiskā organizācija ”Jaunieši par”. Dažādos sastāvos Naukšēnos viņi jau ir bijuši piecas reizes. Sestajā uz īsu brīdi ļaujot ieskaitīties “LNT Ziņām”.

Kustība ”Jaunieši Par” ir bāzēta Vidzemē, tādēļ galvenokārt darbojas šajā reģionā. Ar kustības starpniecību Latvijā nonāk brīvprātīgie, kuri ir gatavi pasniegt valodas nodarbības. Ar uzsvaru tieši uz sociālās korekcijas iestādēm, kā Naukšēnos, kur jaunieši nosūtīti pamatojoties uz tiesas lēmumu.

Nodarbības, kas ir standarta mācību stundas garumā, nav obligātas. Audzēkņi tās var apmeklēt, ja paši vēlas. Valodu šeit nemāca, drīzāk mēģina ieinteresēt. Piemēram, dziedot populāru dziesmu karaokes versijas.

Pirms došanās uz Latviju brīvprātīgie zināja, ka darbs būs tieši šāds. Taču, ņemot vērā, ka starp voluntieriem ir arī topošie pedagogi, teorijā gūtās zināšanas var lietot praksē.

Šobrīd nodarbības vada pa diviem brīvprātīgajiem no Francijas, pa diviem no Turcijas. Uzturēšanās laiks Latvijā ir dažāds – viens vai vairāki mēneši. Katram ir sava pieeja, tādēļ nodarbības reti kad ir vienādas.

Kustībā ”Jaunieši Par” uzskata, ka karam cilvēkam, kurš dzīvē pieļāvis kļūdu, ir tiesības to labot. Tāpēc līdzīgas aktivitātes šobrīd tiek veiktas arī Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.