1 komentārs

“Tāda izmēģinājuma mentalitāte. Cilvēki sāk mēģināt, viņi neizdara konkrētu lēmumu. Viņi neizdara konkrētu lēmumu – iestājas klosterī, grib par garīdznieku – viņš to zināja, bet tagad ir tā problēma – es pamēģināšu, sanāks – sanāks, nesanāks – nesanāks. Ar šādu pašu mentalitāti cilvēki dodas laulībā – dodas laulībā nevis ar domu, ka mēs būsim ģimene līdz mūža garumam, bet dodas laulībā – mēs pamēģināsim. Tas jau kropļo laulību pašā saknē,” pauž priesteris un baznīcas tiesnesis Juris Zarāns.

Lai no šīs eksperimentēšanas izvairītos, precībām nobriedušajiem katoļu pāriem jāapmeklē saderināto kursi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šādus kursus vada laulātie pāri, kas dalās ar savu dzīves pieredzi, “nevis tikai gudri māca, kā vajag dzīvot”, stāsta šo kursu vadītāja Baiba Stikule. “Jā, mums bija krīze, tikām galā, plus vēl no garīgās kārtas priesteris dod baznīcas mācību. Tā ka šie kursi ir ļoti svētīgi. Ja pāri, vēl pirms saka to “jā” uz mūžu, vēl izrunā savā starpā, pārdomā, vai patiešām ir tam gatavi,” viņa stāsta.

Savukārt kursu vadītājs Dainis atzīst, ka ir bijuši gadījumi, kad viens otrs atnāk otrreiz uz kursiem jau ar citu cilvēku. “Un tad mēs saprotam, ka iepriekš ir pieņēmuši lēmumu nelaulāties,” stāsta Dainis.

Laulība katoļiem ir viena, nešķirama, uz visu mūžu. Tomēr atsevišķos gadījumos laulību var anulēt. Tas iespējams tad, ja tiek pierādīts, ka tā bijusi spēkā neesoša. Patlaban katoļi Latvijā gaida pāvesta reformas par laulību anulēšanu īstenošanu. Līdz šim ticīgie šo procesu īstenoja reti, jo tas ir pārlieku garš un sarežģīts.

Foto:

Priesteris, arīdzan baznīcas tiesnesis, Juris Zarāns ar lielu atvieglojumu gaida Pāvesta Franciska īstenotās reformas attiecībā uz laulību anulēšanas procesu, kas solās būt ātrāks un daudz vieglāks. Konservatīvie katoļi pārmaiņām ir gatavi, vērojot norises sabiedrībā, kur mainās kopdzīves modeļi un ir ļoti augsts šķiršanās procents, turklāt cilvēkos vērojams zems ticības līmenis. Līdz šim cilvēkiem laulības anulēšana bija jāgaida 5-10 gadus.

Priesteris atzīst – šobrīd laulības anulēšanas rindā ir vairāk nekā simts pāru. Jaunās reformas stāsies spēkā decembrī, un tad šis process būs krietni raitāks – mēnesis daudzo gadu vietā. Tāpat arī iemeslu, kāpēc laulību var atzīt par spēkā neesošu, nu ir krietni vairāk.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl