Katoļu baznīcas galva: Dieva plānā paredzēts, ka dažreiz tiesības uz pašnoteikšanos jāaizstāv ar spēku

2 komentāri
Katoļu baznīcas galva: Dieva plānā paredzēts, ka dažreiz tiesības uz pašnoteikšanos jāaizstāv ar spēku
LETA

“Tā tas ir Dieva plānā paredzēts, ka, ja tautai ir tiesības uz pašnoteikšanos, tad pienāk tādi brīži, kad šīs tiesības ir jāaizstāv ar spēku un pat atdodot savu dzīvību,” tā Rīgas Doma baznīcā, pieminot cīņās par Latviju kritušos, sacīja katoļu bīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Lāčplēša dienas svinēšana šorīt Rīgas Doma baznīcā sākās ar garīgiem dziedājumiem, lūgšanām un svētrunām. Šajā dienā Latvijā tiek godināti visi karavīri, kas krituši, cīnoties par Latviju.

11. novembris Lāčplēša dienai izvēlēts, jo 1919. gadā tieši šajā datumā Latvijas Bruņotie spēki piedzīvoja uzvaru cīņā pret skaitliski lielāko un labāk bruņoto Bermonta karaspēku. Tieši tā tiek uzskatīta par izšķirošo kauju, kas ļāva nosargāt gadu iepriekš pasludināto Latvijas neatkarību.
Tādēļ ik gadus ar ziedu nolikšanu un klusuma brīdi šī diena tiek svinēta arī Brāļu kapos.

Padomju laikos Lāčplēša dienas svinības bija stingri aizliegtas, un arī mūsdienās, pēc aptaujas datiem, 40% Latvijas iedzīvotāju šo dienu nesvin. Lielākoties cilvēki šo dienu svin mājās ģimenes lokā vai ieliekot svecīti logā. Tomēr arī pie Brīvības pieminekļa sanākušo šodien bija daudz.

FOTO: tūkstošiem cilvēku pie Rīgas pils mūra noliek svecītes

Skaties video:

2 komentāri