Katoļu baznīca izsludina konkursu “Nepatiesās ziņas un žurnālistika mieram”

Pievienot komentāru
Katoļu baznīca izsludina konkursu “Nepatiesās ziņas un žurnālistika mieram”
F64

Pasaules katoļu komunikāciju asociācija (SIGNIS) un Svētā Krēsla komunikāciju sekretariāts izsludinājis globālu plakātu un video konkursu “Nepatiesās ziņas un žurnālistika mieram”, informē Latvijas Romas Katoļu baznīca.

Konkursa dalībnieki ir aicināti iesniegt video vai plakātu par 52.Pasaules komunikācijas dienas tēmu “Patiesība darīs jūs brīvus: Nepatiesās ziņas un žurnālistika mieram”. Uzvarētājiem tiks piešķirtas naudas balvas un “globāla atzinība”.

Konkurss tiek rīkots saistībā ar 52.Vispasaules sociālās komunikācijas dienu, kuru baznīca aicina atzīmēt 13.maijā.

“Mēs aicinām un iedrošinām talantus no visas pasaules demonstrēt savu darbu, izmantojot mūsu katoļu plašsaziņas līdzekļu tīklu visā pasaulē, lai izceltu šo ārkārtīgi svarīgo jautājumu,” paziņojot par konkursu, sacīja SIGNIS prezidente Helena Osmane. Savukārt Vatikāna Komunikācijas sekretariāta teoloģiski pastorālās nodaļas vadītāja Nataša Govekara skaidro, ka šī iniciatīva ir mēģinājums veicināt starptautisku dialogu par “nepatiesajām ziņām”. “Mēs ceram, ka šis konkurss iedrošinās un motivēs ticīgos, jo īpaši jauniešus, sniegt radošu ieguldījumu nepatieso ziņu apkarošanā un miera žurnālistikas veicināšanā,” viņa paskaidroja.

Pāvests Francisks vēstījumā 52. Vispasaules sociālās komunikācijas dienai koncentrējas uz “nepatiesām ziņām un žurnālistiku mieram”, aicinot pārdomāt par “viltus ziņu” grēcīgumu un to, ka katoļi, īpaši katoļu žurnālisti, ir aicināti pasludināt mieru kā “patiesās ziņas”.

Konkursa darbi jāiesniedz līdz 2018.gada 30.septembrim. Uzvarētāji tiks paziņoti līdz šī gada decembrim. Konkursa plakātus un video izplatīs SIGNIS dalībnieki gandrīz 90 valstīs visā pasaulē.