Katalonijas referendumu lielā mērā iedvesmoja Brexit; kāda tagad ir noskaņa Skotijā?

Komentāri

Rīkot Katalonijas neatkarības referendumu lielā mērā iedvesmoja Lielbritānijas iedzīvotāju lēmums izstāties no Eiropas savienības. Vienlaikus arī britu sabiedrība “Brexit” jautājumā nav vienota un pat aktivizēja skotu vēlmi atdalīties no Apvienotās Karalistes.

Referendums par Skotijas neatkarības deklarēšanu notika vēl 2014. gadā, kad 55% iedzīvotāju tomēr iestājās par vienotas Lielbritānijas saglabāšanu. Pēc Brexit ideja par atdalīšanos atkal uzvirmoja no jauna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Baiba Braže
LATVIJAS VĒSTNIECE LIELBRITĀNIJĀ

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka šāds referendums nebūtu sekmīgs šobrīd.

Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže gan uzsver, ka šobrīd nekādi lēmumi par atkārtotu balsošanas rīkošanu nav pieņemti, vienlaikus Latvijas oficiālā pozīcija visos šajos jautājumos ir atturīga, nejaucoties citu valstu iekšējās lietās.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl