Kašķis par kanalizāciju Ķekavā: Damlics neredz pamatu novada domes atlaišanai

Pievienot komentāru
Kašķis par kanalizāciju Ķekavā: Damlics neredz pamatu novada domes atlaišanai
Foto: LETA

Strīds par kanalizāciju tiek risināts ministra līmenī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs licis Ķekavas novada domei nekavējoties atjaunot svētdien atslēgtos kanalizācijas pakalpojumus Lapenieku ciema iedzīvotājiem. Turklāt, ja konflikts eskalēsies un tam mēneša laikā netiks rasts risinājums, draud pašas Ķekavas domes atlaišana.

Kanalizācijas skandāls Lapenieku ciemā jau ir apaudzis ar garu bārdu. Nesaskaņas starp iedzīvotājiem, pašvaldību un kanalizācijas pakalpojumu sniedzējiem ilgst jau vairākus gadus.

Vēsturiski konflikts izveidojies saistībā ar to, ka kanalizācijas sistēma ciematā izveidota nelikumīgi, līdz ar to ir strīds par šo inženierbūvju piederību un par to, kam ir tiesības no iedzīvotājiem iekasēt naudu par ūdenssaimniecības sniegtajiem pakalpojumiem.

Foto

Lapenieku iedzīvotājs Askolds Valbahs stāsta, ka Ķekavā šos pakalpojumus nodrošina divas firmas, pārējām nav atļaujas to darīt. Bet ir uzņēmums kā starpnieks, kas tomēr ilgstoši ir strādājis un iekasējis no iedzīvotājiem naudu.

Saasinoties konfliktam, iedzīvotāji pārstājuši maksāt starpniekfirmai, viņuprāt, pārmērīgi augstos rēķinus. Tāpēc aizvadītās nedēļas nogalē atsevišķām mājām jau sākta kanalizācijas pakalpojumu atslēgšana.

Konflikts atbalsojies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur tas savulaik jau ticis apspriests, bet beigās viss noklusis. Taču ministrs Kaspars Gerhards tam nolēmis pielikt punktu. Izsaucis pie sevis Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Andi Damlicu, reģionālās attīstības ministrs licis nekavējoties atjaunot svētdien atslēgtos kanalizācijas pakalpojumus Lapenieku ciema iedzīvotājiem. Turklāt ar piebildi, ja konflikts eskalēsies un tam mēneša laikā netiks rasts risinājums, viss var beigties ar pašas Ķekavas domes atlaišanu.

“Ja dome nevar atrast kopēju lēmumu, nevar šo lēmumu pieņemt, mēs nākam ar iniciatīvu un sasaucam ārkārtas domes sēdi ar ļoti skaidru darba kārtību, ja arī tad dome nespēj pieņemt lēmumus, tas ir apliecinājums tam, ka dome nespēj pildīt savas funkcijas,” teic Gerhards.

“Varu ar pilnu pārliecību teikt, ka tik tālu mēs nenonāksim. Es ļoti ceru šo jautājumu atrisināt bez domes sēdes, kuru sasauc ministrs,” apliecina Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics, kurš ir pārliecināts – to, ko pašvaldība nespēja gadiem atrisināt, tomēr mēneša laikā var izdarīt, un neredz pamatu domes atlaišanai.

Video