Kas satrauc skolēnus un viņu vecākus? Uzticības tālrunis sniedz bezmaksas palīdzību bērniem visu diennakti

Pievienot komentāru

Līdz jaunā mācību gada sākumam atlikušas tikai pāris dienas. To sagaidot, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis rīko īpašu akciju “Atpakaļ uz skolu!”.

Tās laikā pedagogiem un vecākiem būs iespēja saņemt profesionālas konsultācijas un atbalstu par sev aktuāliem jautājumiem saistībā ar bērniem.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā atklāj, ka dažu dienu laikā saņemti jau vairāki simti zvanu. Skolēni vairāk satraucas par atgriešanos skolā un par to, kā veidosies attiecības ar klasesbiedriem. Tikmēr vecāki satraucas, kā parūpēties par bērna emocionālo labsajūtu. Pēdējā laikā arvien vairāk tiek saņemti zvani par interneta vidē saņemtiem pāridarījumiem.

Dace Āķe
VBTAI Ģimeņu atbalsta departamenta direktores vietniece

Interneta vide ir tik cieši savijusies, ka, ja iepriekš esot reālajā vidē, atnākot mājās, bērns ir pasargāts no pāridarījuma, tad pašlaik – pateicoties internetam vai interneta dēļ, šis apdraudējums var turpināties. Tāpēc ļoti svarīgi bērnam vienmēr meklēt palīdzību.

Valsts bērnu tiesības aizsardzības centrā atgādina, ka uzticības tālrunis ir anonīms un bērniem nav jāsatraucas, ka kāds uzzinās viņa personas datus. Turklāt pieredze rāda, ka bērniem savas problēmas vieglāk ir uzticēt svešam cilvēkam.

Lasi vēl