Kas sagaida Latviju nākotnē? Noskaidro, ko vēlas studēt jaunieši!

Komentāri
Kas sagaida Latviju nākotnē? Noskaidro, ko vēlas studēt jaunieši!
Foto: LETA

Lielākajā daļā augstskolu noslēgusies jauno studentu pieņemšana, un jau var izdarīt daļējus secinājumus, kādas jomas jauniešu vidū ir pieprasītas un kādas ne.

Pēdējos gados topa augšgalā turas tiesību zinātne un medicīna, taču aizvien mazinās vēlme studēt eksaktās zinātnes. Dažās augstskolās šo jomu studētgribētāju skaits ir pavisam niecīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elektroniskajā uzņemšanas sistēmā redzams, ka kopumā studijām 11 Latvijas augstskolās, tostarp lielākajās – Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē – kopā pieteikušies gandrīz 8500 studētgribētāju. Vidēji katrs pieteicās uz četrām studiju programmām.

Izrādās, ka populārākās studiju programmas aizvien ir tiesību zinātnes, medicīnas un datorzinātnes studijas. Joprojām maza interese ir par eksaktajām zinātnēm.

Piemēram, 11 augstskolās ir 90 budžeta vietas fizikas studijās, bet mācīties gribētāji ir tikai 56. Savukārt matemātiku par brīvu varētu mācīties 120 jauniešu, bet reāli to apgūt vēlas tikai 69 topošie studenti.

Šogad turpina samazināties arī studentu skaits. Lēsts, ka pēdējos gados studētgribētāju skaits samazinās par aptuveni 7% gadā. Tas tiek skaidrots ar tā dēvēto demogrāfisko bedri.

Lasi vēl