Komentāri
Kas sagaida Latviju nākotnē? Noskaidro, ko vēlas studēt jaunieši!
Foto: LETA

Lielākajā daļā augstskolu noslēgusies jauno studentu pieņemšana, un jau var izdarīt daļējus secinājumus, kādas jomas jauniešu vidū ir pieprasītas un kādas ne.

Pēdējos gados topa augšgalā turas tiesību zinātne un medicīna, taču aizvien mazinās vēlme studēt eksaktās zinātnes. Dažās augstskolās šo jomu studētgribētāju skaits ir pavisam niecīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elektroniskajā uzņemšanas sistēmā redzams, ka kopumā studijām 11 Latvijas augstskolās, tostarp lielākajās – Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē – kopā pieteikušies gandrīz 8500 studētgribētāju. Vidēji katrs pieteicās uz četrām studiju programmām.

Izrādās, ka populārākās studiju programmas aizvien ir tiesību zinātnes, medicīnas un datorzinātnes studijas. Joprojām maza interese ir par eksaktajām zinātnēm.

Piemēram, 11 augstskolās ir 90 budžeta vietas fizikas studijās, bet mācīties gribētāji ir tikai 56. Savukārt matemātiku par brīvu varētu mācīties 120 jauniešu, bet reāli to apgūt vēlas tikai 69 topošie studenti.

Šogad turpina samazināties arī studentu skaits. Lēsts, ka pēdējos gados studētgribētāju skaits samazinās par aptuveni 7% gadā. Tas tiek skaidrots ar tā dēvēto demogrāfisko bedri.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl