Komentāri

Gaismas pils aiz sevis atstāj līdz šim bibliotēkas vajadzībām izmantotās ēkas – starp tām netrūkst ekskluzīvu un skaistu īpašumu pašā Rīgas centrā. LNT žurnālists Ivo Jurkāns skaidroja, vai pārcelšanās uz Gaismas pili tās gaida tumšs liktenis, līdzīgi kā tos namus, kuri pēc dažādu valsts iestāžu pārcelšanās kļūst tukši un nevajadzīgi.

http://www.tvplay.lv/parraides/lnt-zinu-top-10/432057?autostart=true

Uz jauno adresi Mūkusalas ielā 3, bibliotēkas struktūrvienības pārcēlās uzreiz no piecām dažādām vietām. Bibliotēkas vadītājs Andris Vilks “TOP 10″ arī atzīst, ka Gaismas pils viena pilnībā spēs aizstāt līdzšinējās piecas ēkas.

No līdzšīnējām piecām ēkām – viena – Jēkaba ielā, jau šobrīd ir pārgājusi Saeimas paspārnē. Tās īpašnieks ir bijusī ”Hipotēku un zemes banka”. Parlaments šeit iecerējis veidot konferenču centru.

Privātīpašniekam pieder arī telpas Krišjāņa Barona ielā 3. Tieši iepretim bijušajai galvenajai ēkai.

Pārējās telpas, arī galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14, paliek valsts akciju sabiedrības ”Valsts nekustamie īpašumi” pārvaldībā.

Telpas nav pilnībā atbrīvotas – zemākajos stāvos vēl atrodas nepārvestās grāmatas, bet augstākajos – mēbeles. Nenolietotos krēslus, galdus un skapīšus iecerēts pārdot izsolē. Atlikušās grāmatas – krātuvēs ieguls turpmākajās nedēļās, kad būs norimušas ar Gaismas pils atklāšanu saistītās aktivitātes.

Aigars Šmits no nekustamo īpašumu firmas “Arco Real Estate” uzskata, ka labākais veids, kā ēka varētu iegūt jaunu dzīvību, ir ja to noskatītu kādas prestiža viesnīcu ķēde. Taču, ņemot vērā, ka kapitālais remonts šeit nekad nav veikts, plānotie ieguldījumi mērāmi desmitos miljonu. Uzbūvēt jaunu ēku var sanākt lētāk.

Foto: LETA

Foto: LETA

Aigars Šmits, nekustamo īpašumu firma “Arco Real Estate”
“Tur ir milzu investīcijas jāveic, un, zinot, ka tā cena par numuriņu varētu būt tik un tik, tad lielie brendi izvēlas citus, rentablākus tirgus…”

Ēkas pārņēmēji, “Valsts Nekustamie īpašumi”, raidījumam “TOP 10” atzīst – jauni saimnieki šobrīd noskatīti nav.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl