Kas nav pareizi? Tikai puse bezdarbnieku pēc valsts apmaksātiem kursiem atrod darbu!

Komentāri

Šogad bezdarbnieku apmācībai ir atvēlēti 15 miljoni eiro. Tomēr pēc valsts organizētiem kursiem, darbu atrod mazāk nekā puse bezdarbnieku.

Rīdziniece Karina Koroljova 16 gadus dzīvoja Vācijā, kur strādāja par oficianti.  Nesen Karīna atgriezās Latvijā. Lai atrastu darbu, sieviete tagad apmeklē lietvedības kursus. Tie arī ir vispieprasītākie no  valsts organizētiem kursiem bezdarbniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Karīna Koroljova, bezdarbniece:

Mēģinu atrast darbu. Tā kā līdz šim tas nav izdevies, es biju pieteikusies šai programmai un uzsāku  apmācības. Ceru, ka pēc tām man būs veiksmīgāks tas darba sākums.

Foto

Piemēram, profesionālo studiju skolā Citadele pašlaik lietveža profesiju apgūst 12 bezdarbnieces. Studijas ilgst četrus mēnešus, un pēc tam ir jākārto valsts eksāmens. Daudzi šo profesiju apgūst tā teikt “no nulles”.

Jau vairākus gadus bezdarbniekus apmāca pēc valsts un Eiropas Savienības apmaksāto kuponu sistēmas. Lētākās programmas maksā ap 500 eiro, bet dārgākās, piemēram, metinātājs, pat pusotru tūkstoti eiro.

Profesiju bezdarbnieks izvēlas kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) karjeras konsultantu. Profesionālās tālākizglītības topa augšgalā ir lietvedība, tad seko lokmetinātājs, klientu apkalpošanas operators, šuvējs un konditora palīgs.

Savukārt darba iekārtošanas popularitātes saraksts izskatās nedaudz savādāk. Pusgada laikā pēc mācību pabeigšanas visaktīvāk darbā iekārtojās autoelektriķi, pavāri, lokmetinātāji un elektromontieri.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl