Kas murkšķiem traucē gulēt ziemas miegu?

0 Komentāru

Knosās, rosās un nekādi nevar iemigt. Tā savus lolojumus raksturo Latvijā vienīgās murkšķu audzētavas saimniece. Silvija Tetere norāda, ka murkšķi nevar iemigt pārāk siltās gaisa temperatūras dēļ. Taču miega trūkums nav pats trakākais, kas traucē murkšķus, diemžēl viņi saskaras ar vēl krietni nopietnāku problēmu, norāda saimniece. 

Murkšķu fermas saimniece Silvija Tetere skaidro, ka murkšķi kā lāči parasti ziemā guļ. Taču šoruden Alsungas novada murkšķi joprojām ir nomodā. Murkšķiem miegam nepieciešams, lai diennakts vidējā temperatūra noslīd zem nulles. Viņi tiešām vēlas aizmigt. Taču siltā rudens dēļ murkšķus moka bezmiegs.

Silvija Tetere
murkšķu fermas ”Jaunstuči” saimniece

Tagad jau sen viņiem bija jāguļ, bet tas laiks, ja ir plus astoņi grādi dienā, kā viņi var gulēt?!

Murkšķiem miegam nepieciešams, lai diennakts vidējā temperatūra noslīd zem nulles. Viņi tiešām vēlas aizmigt. Taču siltā rudens dēļ murkšķus moka bezmiegs.

Murkšķu saimnieci vairāk gan uztrauc citas lietas. Ne tas, ka murkšķi var iekost vai pat tas, ka ziemas miegam ir pārāk silts. Aizvadīto trīs gadu satraucošākais atklājums ir tas, ka, kopš netālu ir uzstādīti vēja ģeneratori, murkšķi ne tikai nevairojas, bet arī izmirst, stāsta saimniece. Vēl pirms trīs gadiem šeit dzīvoja 40 murkšķi un vairojās kā truši, bet tagad atlikuši vien divdesmit trīs.

Silvija Tetere
murkšķu fermas ”Jaunstuči” saimniece

Trīs gadu nav mazuļu mums, un pieaugušie masveidā izmirst ar vēzi.

Diemžēl uz šādas skumjas nots jābeidz stāsts par miegainajiem murkšķiem. Sals uznāks, un viņi aizmigs, taču nez kā būs ar pēdējo gadu ligu pievarēšanu.

 

0 Komentāru