Kas jāzina patērētājiem, izmantojot autonomas pakalpojumus? Noskaidro!

0 Komentāru
Kas jāzina patērētājiem, izmantojot autonomas pakalpojumus? Noskaidro!
SWNS/SCANPIX

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina patērētājus, izmantojot autonomas pakalpojumus, atcerēties par vairākām lietām, informēja PTAC.

PTAC atgādina, ka ir jāpārbauda pieņemšanas nodošanas aktā/nomas līgumā esošie bojājumu un, ja ir jauni, tos jāpievieno kopā ar nomas pārstāvi. Līdz tam ar auto nevajadzētu braukt, kamēr jaunie bojājumi nav pievienoti.

Saņemot auto obligāti to vajag nofotogrāfēt:

  1. Virsbūve no katra auto stūra (4 bildes);
  2. Priekšējā bampera apakšējo daļu, zem bampera, no katras puses (2 bildes);
  3. Automašīnas jumts (viena bilde);
  4. Salona bildes: (Sēdekļi, priekšējais panelis, durvis no iekšpuses, bagāžnieks (kopā deviņas bildes);

Kādas ir tipiskās bojājumu vietas?

Aizmugurējais bampers, jo parasti klienti velk no salonā ārā savus koferus, neceļot tos, attiecīgi ar koferi tiek bojāts aizmugurējais bampers, kas pēc šāda manevra ir jāpārkrāso, vai pie dziļākiem iespiedumiem jāmaina.

Priekšēja bampera daļa, kas atrodas zem bampera. Bojājumi tajā rodas, jo parasti klienti piebrauc tuvāk apmalei un nejūt šo brīdi. Ikdienas pieradums ir braukt ar augstāka klīrensa auto, bet nomā tiek parasti rezervēts lētāks auto, kas ir ar zemāku klīrensu. Šo ir ļoti svarīgi pārbaudīt, jo ne vienmēr nomas darbinieki paši pārliecinās par šī bojājuma esamību un tad sanāk negatīva diskusija.

Priekšējais vējstikls, jo uz ceļiem var būt sīki akmentiņi. Ir ļoti svarīgi, lai ir atzīmēts maziņš bojājums, jo plaisa stiklā var būt pēkšņa, pat stāvot uz vietas stāvvietā automašīnas vējstikls un riepas (tikai riepas, nevis diski) tiek apdrošināti papildus, tie var nebūt iekļauti pie 0,00 atbildības bojājumiem.

Visas automašīnas durvis, jo parasti citi automašīnu lietotāji nav pietiekami akurāti verot vaļā savu automašīnas durvis, attiecīgi tiek bojāti blakus esošie spēkrati.

Jumts un motora pārsegs – arvien biežāk pie mums ir novērotas lielgraudu krusa un tiek bojāta automašīna, šos bojājumus ir grūti pamanīt pat speciālistiem, bet pie pareizā leņķa viņi ir ļoti labi redzami.

Automašīnas diski – ir ļoti viegli bojāt lietos diskus un dekoratīvas disku uzlikas, pat maziņš skrāpējums nozīmē diska maiņu. Izmaksas var būt ļoti, ļoti lielas, šo skrāpējumu ir grūti sajust vadot spēratu, parasti tas notiek novietojot automašīnu stāvlaukumos kur ir augstas apmales.

Salons un bagāžnieks – jāpārliecinās par skrāpējumiem automašīnas salonā parasti: panelis, viduskonsole, durvis un bagāžas nodalījums. Jāpārbauda vai automašīnai nav izdedzināti vai sabojāti sēdekļi. Multimēdiju ekrānā plaisas. Smēķēšanas smaka salonā. Bagāžnieka pārsegs, ja tāds ir paredzēts.

Spērata sliekšņi – lielo izmaksu dēļ ir svarīgi apsekot tos.

Visu bamperu stūri un automašīnas spoguļi – nomas auto tomēr nav konkrētā braucēja ikdienas auto, bet auto uz kādu noteiktu laiku, tāpēc ir viegli bojāt tos, kamēr pierod pie spērata gabarītiem.

Svarīgi zināt!

Ja līguma darbības laikā automašīnai rodas tehniski bojājumi vai esat iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, nekavējoties jāsazinās ar attiecīgo auto nomu.

0 Komentāru