Kas ir “valsts nozagšana”? To definēt mēģina Oligarhu lietas izmeklēšanas komisija

1 komentārs

Oligarhu lietas izmeklēšanai izveidotā Saeimas komisija otrdien, 29. augustā, meklēja atbildi uz jautājumu, kas ir valsts nozagšana.

Definēt, ko tad īsti nozīmē skaļā, bet juridiski neskaidrā frāze “valsts nozagšana” bija uzņēmies tiesību doktors Andrejs Judins. Viņš skaidroja, ka vārdi valsts nozagšana tāpat kā vārds korupcija likumā nav ierakstīti un definēti, tomēr tas nenozīmē, ka šiem vārdiem nav nozīmes. Par valsts nozagšanu uzskata situāciju, kad cilvēki izmanto neleģitīmu ietekmi, lai valsts aparātu izmantotu savu privāto interešu apmierināšanai.

Ja policists ņem kukuli, lai nesodītu ātrumpārkāpēju, tā ir korupcija, bet ne valsts nozagšana. Savukārt, ja privātpersona, uzņēmuma īpašnieks izmanto savu neleģitīmo ietekmi, lai piespiestu valdību vai Saeimu pieņemt lēmumu, kas viņa uzņēmumu nostāda priviliģētā situācijā pret citiem, tā jau ir valsts nozagšana. Un tieši šādas pazīmes redzamas virknē oligarhu lietas epizožu, piemēram, attiecībā uz Rīgas tirdzniecības ostu.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • Skolnieciņš-Vislatvijas skaudības dievība
    0 0 0

    Skolnieciņš-Vislatvijas skaudības dievība

    Čau! Man liekas, ka valsts zagšana ir valsts uzņēmumu privatizācija un lielas peļņas gūšana. Un man vel likās kā valsts zagšana ir saistīta ar iepirkumu naudu. Kad auto var nopirkt par 11 000€, bet pērk par 20 000€, to ko var nopirkt par 11 000€. Nu, arī visi ES projekti, kuru dēļ Latvija ir neokoloniāla valsts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl