Kas ir svarīgākais, kas jāzina saistībā ar izmaiņām sūtījumu saņemšanā pa pastu no 1.jūlija?

0 Komentāru

No 1.jūlija būs izmaiņas sūtījumu saņemšanā pa pastu – nu jau visi sūtījumi, kas ieceļos no ārpus Eiropas savienības valstīm, būs jāatmuito un jāmaksā par tiem nodolis, ko noteiks visā Eiropas Savienībā spēkā stājies regulējums, “900 sekundēm” apliecināja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

“Šis regulējums ir spēkā visā visā Eiropas Savienībā, visās ES valstīs pasta sūtījumiem, kas tiek saņemti no trešajām pasaules valstīm – Ķīnas, ASV, Lielbritānijas – pirms mēs tos varam saņemt ir jāiesniedz muitas deklarācija un arī jānomaksā pievienotās vērtības nodoklis visiem tiem sūtījumiem, kas ir līdz 150 eiro. Šobrīd šī kārtība jau ir spēkā tiem sūtījumiem, kuru vērtība pārsniedz 22 eiro, tā kā faktiski tas skar šo lielo daļu mazās vērtības sūtījumu, kuri ir vērtībā līdz 22 eiro. Tātad muitas deklarācija un samaksāts nodoklis. Bet ir arī dažādi varianti. Viens no variantiem ir tāds, ka pats cilvēks var iesniegt, EDS sistēmā aizpildot šo deklarāciju – vienkāršota datu kopa absolūti minimāls,” vinš teica.

Komentējot neskaidrības saistībā ar konkrētu preču piederību konkrētais ailei, viņš teica, ka no 1.jūlija deklarācijā aizpildāmā datu kopa būs samazināta. Elementi, kas būs jāaizpilda, ir iekļauti regulā. “Tā nav kaut kāda Latvijas iniciatīva likt vai nelikt kaut kādu aili klāt. Lūdzu sekot līdzi šīm izmaiņām, kas stāsies spēkā, arī varu aicināt piedalīties 14.jūnijā VID rīkotā tiešaistes seminārā, kur detalizēti izstāstīs par katru aili informāciju, kas ir jānorāda,” aicināja Zukuls.

Zukuls arī norādīja, lai zinātu, kura prece atbilst kurai ailei, jāieskatās pievienotajā klasifikatorā, kur uzskaitītas preces. Taču varētu būt arī tādas preces, uz kurā attiecas ierobežojumi un kuras nevar deklarēt, aizpildot deklarāciju ar samazināto datu kopu, bet gan nāksies aizpildīt pilno. Vēl viens variants, kā tikt galā konkrētajā situācijā, ir lūgt aizpildīt par maksu deklarāciju “Latvijas pasta” vai kādam muitas brokerim. Ja interneta preču tirgotājs būs reģistrējies speciālā sistēmā jebkurā Eiropas Savienības valstī, tad pircējs muitas nodokli jau būs samaksājis preces iegādes brīdī un atmuitošana vairs nebūs problēma. Pagaidām gan lielās komercvietnes nesteidzas reģistrējies speciālajā sistēmā,  taču, iespējams, to izdarīs.

Arī preces, kuras ir iegādatas pirms 1.jūlija, bet atnāks todien vai vēl vēlāk, būs jāatmuito, sacīja VID amatpersona. Tās ailītes, kas ir pagaidu uzglabāšanas deklarācijas vai kārtas numurs, tiks norādīti, piemēram, no pasta saņemtajā sūtījumā.

VID Muitas pārvalde rēķinās, ka gan zvanu apmērs, gan konsultāciju apmērs tai pieaugs, tāpēc iestāde kapacitāti stiprina, lai 1.jūlijā būtu gatavi.

Zukuls pastāstīja, ka jau šobrīd ik dienu 500-700 pasta deklarācijas tiek iesniegtas par sūtījumiem vērtībā virs 22 eiro. Ja sūtījumu skaits saglabāsies līdzšinējais pēc “Latvijas Pasta” sniegtās informācijas dienā deklarācijas tiks iesniegtas par 2500 sūtījumu. Saistībā ar jauno kārtību VID Muitas pārvalde piedāvās video pamācību, kuru aicina noskatīties visiem, kas saņem sūtījumus no tršajām pasaules valstīm.

0 Komentāru