22 komentāri

Kārtējais skandāls Zolitūdes traģēdijas sakarā. Šoreiz tas saistīts ar nepabeigto daudzdzīvokļu ēku, kas atrodas tieši blakus nelaimes vietai.

Tiesu izpildītājs cer izsolē namu pārdot par vismaz 3,2 miljoniem, tikmēr Rīgas dome kategoriski iebilst. Ēka būtu jānojauc, jo esot bīstamā stāvoklī, un tās vietā jāveido piemiņas parks 54 traģēdijas upuriem. Namu mēģinās pārdot izsolē jūnija nogalē, taču jau tagad izvērsušās kaislības par šo procesu.

Pēc lielveikala sabrukšanas Zolitūdē aizvien neskaidrs ir jautājums par cieši blakus esošās daudzstāvu ēkas nākotni. Tā piederēja uzņēmumam “Homburg Zolitūde”, bet līdz ar firmas finansiālajām problēmām un parādiem pret igauņu banku, māju cenšas pārdot tiesas izpildītājs, lai segtu “Homburg” parādus.

Rīgas dome savulaik “Homburg” piedāvāja māju pieņemt dāvinājumā un apmaksāt nojaukšanu, kas lēšama ap 300 000 eiro apmērā, lai ierīkotu piemiņas parku Zolitūdes upuriem. Dome uzskata, ka ēka ir bīstamā stāvoklī, lai to sakārtotu, nepieciešami milzu līdzekļi.

 

Turklāt pašvaldībā uzsver, ka šai vietai ir smags emocionālais slogs, un atklāts ir jautājums, kas gribēs pirkt dzīvokli, zinot, ka zem tā logiem mokošā nāvē miruši 54 cilvēki.

“Homburg” galvenā rūpe ir ekonomiski pamatota –  ārvalstu investīciju atgūšana, jo mājas būvniecībā ieguldīti milzu līdzekļi. Uzņēmums ar situāciju nav mierā un gatavs pat tiesāties starptautiskā līmenī.

Vēl arvien SIA “Homburg Zolitude” izskata iespējas vērsties Starptautiskajā ieguldījumu strīdu izskatīšanas centrā ar investīcijas prasību pret Latvijas valsti, jo uzskata, ka pašreiz ir izveidojusies situācija, kas investoriem radījusi milzīgus zaudējumus, bez iespējām risināt problēmu tiesiskā ceļā.

Ēkas izsole virtuālā veidā gaidāma jūnija nogalē, kad arī kļūs skaidrs, vai kāds ir gatavs uzņemties risku un investēt 3,2 miljonus ēkas pirkšanā, lai mēģinātu to atjaunot, par spīti pašvaldības un iespējamajam sabiedrības negāciju spiedienam.

TOP komentāri

 • Katrīna Kremeņa-Ruža
  +15 +15 0

  Katrīna Kremeņa-Ruža

  Kara laikà tūkstošiem cilvēku gāja bojā, visa Rīga staigā un dzīvo uz kauliem. Manuprāt tas ir murgs.
 • Inga Cīrule
 • Matiss Celmins
  +5 +5 0

  Matiss Celmins

  NOJAUKT! Tur taču 54 miesas pazaudēja savas dvēseles! kā viņiem kauna nav vēl fanot par naudu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl