Kas būtu jādara, lai tēvam ģimenē nebūtu tikai otrā plāna loma?

0 Komentāru
Kas būtu jādara, lai tēvam ģimenē nebūtu tikai otrā plāna loma?
F64

Tēviem vajadzētu uzņemties lielāku lomu ģimenes dzīvē, taču to liedz sabiedrībā valdošie stereotipi un arī pašas sievietes! Pie šāda secinājuma nonākušas vairākas vecāku organizācijas. Kāda loma atvēlēta tēviem, vai to vajadzētu mainīt?

Pētījumi liecina, ka sabiedrībā bieži vien valda priekšstats, ka tēvs ir mātes palīgs un atbalsta persona, bet ne pilntiesīgs ģimenes loceklis. Tāds kā otrā plāna aktieris. Vecāki ar šādu attieksmi saskaroties skolās, ārstu kabinetos un citviet.

LNT ziņu aptaujātās mammas ir pārliecinātas, ka vīrieša kā tēva loma mūsdienās ir krietni palielinājusies salīdzinājumā ar laiku pirms vairākiem desmitiem gadu.

Tēva lomu mūsdienās asociē ar pienākumu un pat izaicinājumu, jo ne vienmēr ir iespējams veiksmīgi savienot darba, ģimenes un paša vīrieša intereses.

Sociālantropologi skaidro, ka tēva lomas pieaugums šobrīd novērojams daudzās sabiedrībās visā pasaulē. Vīriešiem nereti ir jāpierāda, ka viņi ir līdzvērtīgi vecāki mātēm un šo atbildību un iesaistīšanos bērnu audzināšanā būtu vēlams palielināt.

Video

Pētnieki atklājuši, ka nereti tēvi nezina, ko darīt ar bērniem, jo paši bērnībā nav saņēmuši pietiekamu uzmanību no saviem tēviem. Šī problēma arī turpmāk varētu būt aktuāla apmēram trešdaļai Latvijas ģimeņu, kur bērni aug vientuļās mātes aprūpē.

Aptaujas arī liecina, ka gados jaunāki tēvi biežāk savus bērnus samīļo, spēlējas un praktiski iesaistās bērna ikdienā, piemēram, palīdz saģērbties, izmazgāt zobus un paēst.

0 Komentāru