Kārtību apmeklētājiem atvērtajā Mežparka estrādē uzraudzīs apsargi un videokameras

0 Komentāru
Kārtību apmeklētājiem atvērtajā Mežparka estrādē uzraudzīs apsargi un videokameras
PAULA ČURSKTE, LETA

Pēc vērienīgas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbiem apmeklētājiem atvērta Mežaparka Lielā estrāde, kurā kārtību uzraudzīs apsargi un videokameras, vēsta TV3 Ziņas.

Mežaparka estrādē atradīsies ne tikai Dziesmu svētku muzejs, bet bet arī izstāžu zāle, kurā jau 2. septembrī apskatei pieejami mākslinieces Baibas Ābelītes darbi. Līdzās tiem atklāta arī koncertzāle, kas nosaukta par godu kordiriģentiem – brāļiem Gido un Imantam Kokariem. Līdz šim estrādes teritorija ikdienā apmeklētājiem bija slēgta, taču nu tas mainīsies.

Liene Kubiļus, “Ziemeļrīgas kultūras apvienība” direktore

“Mežaparka estrādes teritorija, pirmā stāva Kokaru zāle un ekspozīciju telpa cilvēkiem būs pieejama katru dienu no plkst. 8.00 rītā līdz plkst. 20.00 vakarā. Protams, var gadīties, ka būs kāds slēgts pasākums, sevišķi vasaras laikā.”

Par kultūras norisēm estrādē atbildēs “Ziemeļrīgas kultūras apvienība”, kas jaunajās telpās plāno organizēt koncertus, izstādes, konferences un arī privātus pasākumus. Jaunās telpas aprīkotas arī ar dažādām tehnoloģijām, tostarp, ļaujot izstādes skatīt arī 3D formātā.

Sandra Zanberga, “Ziemeļrīgas kultūras apvienība” mākslinieciskā vadītāja

“Te ir vieta patiešām laikmetīgajai mākslai – mākslai beidzot ir telpa, un te ir vieta arī laikmetīgajām tehnoloģijām. Te ir vieta gan konferencēm un izstādes būs pieejamas bez maksas, un mēs centīsimies tās veidot augstvērtīgas un interesantas.”

Pirmie estrādes apmeklētāji neslēpa gandarījumu par iespēju telpas apskatīt, taču ideju par teritorija pieejamību katru dienu – vērtēja piesardzīgi. Proti, cilvēki ir norūpējušies, ka atjaunotais objekts būs pārāk liels kārdinājums vandaļiem.

“Es arī šaubījos, kad sadzirdēju, ka būs vaļā. Manuprāt, mūsu publika vēl nav tam gatava. Tik daudz darba, tik skaisti izskatās. Nu es nezinu. Cik gadu vēl palika līdz dziesmu svētkiem. Ko tad – atkal remontēsim?” sprieda Stefānija.

“Tas ir ļoti labi, ka varēs apmeklēt katru dienu, bet ir jārēķinās, ka viņu piegružos arī un vajadzēs kaut kādu brigādi, kas to tīrīs tomēr,” TV3 Ziņām pauda sastaptais Edgars.

Ziemeļrīgas apvienības vadītāja gan cer, ka cilvēki būs godprātīgi, taču neatkarīgi no tā būs arī drošības pasākumi.

Liene Kubiļus, “Ziemeļrīgas kultūras apvienība” direktore

“Visur ir kameras, ir, kā jau teicu, divi apsargi. Mēģināsim skatīties – ja tiešām izrādīsies, ka esam ļoti nekulturāli, domāsim par darba laiku saīsināšanu, bet gribētos ticēt, ka visi godās un cienīs šo vietu.”

Kopējās Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas izmaksas ir gandrīz 100 miljoni eiro. Darbs ritēja trīs kārtās – sākotnēji pārbūvēja skatītāju zonu, bet pēc tam estrādes centrālo ēku. Visu noslēdza remonts saglabātajās estrādes telpās.

0 Komentāru