Kārtība, kas paredz aizsargāt iedzīvotājus no negodīgiem apsaimniekotājiem, negūst atbalstu

0 Komentāru
Kārtība, kas paredz aizsargāt iedzīvotājus no negodīgiem apsaimniekotājiem, negūst atbalstu
Foto: liz west /Flickr

Iespēja par iespēju samaksāt par komunālajiem pakalpojumiem tieši uzņēmumam, lai izvairītos no apsaimniekotāju negodprātīgas rīcības, nav guvusi atsaucību.

Vairāki Latvijas māju apsaimniekotāji, tostarp arī lielākais – Rīgas namu pārvaldnieks –, ir izsūtījis šādu piedāvājumu saviem klientiem, taču atsaucība ir neliela un to izmantot pagaidām gatavs ir tikai retais. Ideja ieviest tiešos maksājumus savulaik radās, lai aizstāvētu iedzīvotājus no negodīgiem māju apsaimniekotājiem, kuri naudu no dzīvokļu īpašniekiem saņem, bet pakalpojumu sniedzējiem to nesamaksā.

Daudziem iedzīvotājiem tuvākajos mēnešos būs jāpieņem lēmums, vai viņi ir ar mieru maksāt ”pa tiešo” pakalpojumu sniedzējiem. Lai tas notiktu, šai idejai jāpiekrīt vismaz 51% dzīvokļu īpašnieku, turklāt par katru šādu norēķinu vidēji būs jāsamaksā papildus 3,5 eiro. Tieši izmaksas visbiežāk attur iedzīvotājus izmantot šo iespēju.

Tik dārgi par iespēju pa tiešo norēķināties ar komunālo pakalpojumu sniedzēju esot jāmaksā tāpēc, ka katra šāda rēķina apstrāde prasīšot laiku, un tas kādam būs jādara, skaidro pakalpojumu sniedzēji.

Plašāk par šo tematu uzzini, skatoties video!

0 Komentāru