Komentāri

Karteļi Latvijas publiskajos iepirkumos kļuvuši par biznesa pazīmi, un tie iepirkumos tiek organizēti masveidā, raidījumā 900 Sekundes pauda Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa pauda, ka karteļi jeb neatļautas vienošanās uzņēmēju starpā konstatētas, piemēram, celtniecības un auto nozares publiskajos iepirkumos. Tāpat Konkurences padome patlaban pārbauda Latvijas Valsts mežu iepirkumus, kuros iesaistīti vairāki uzņēmumi. Jau iepriekš, 14. jūlijā, KP pieņēma lēmumu sodīt 11 uzņēmumus, kas ar vienu vai vairākiem konkurentiem bija saskaņojuši savus piedāvājumus a/s Latvijas Valsts meži kokmateriālu sagatavošanas iepirkumam. Tādējādi šie uzņēmumi veidoja četras kartelizētu piedāvājumu grupas. Ar informāciju par savu dalību iepirkumā bija apmainījušies šādi uzņēmumi: SIA Amils ar SIA Oga G; SIA RT Kadiķi ar SIA AN Priede; SIA Eko burkāns ar SIA Davos, SIA Riveros un SIA Consultation Office; SIA Roluks ar SIA LK Forest un IK LUUX.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmumiem kopumā piemērots naudas sods vairāk nekā 70 tūkstošu eiro apmērā.
Tāpat runājot par konkurenci Latvijā, S. Ābrama norādīja, – Latvijā pašvaldības mēģina konkurēt brīvajā tirgū, kur tām tas nebūtu jādara.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl