Komentāri

Karteļi Latvijas publiskajos iepirkumos kļuvuši par biznesa pazīmi, un tie iepirkumos tiek organizēti masveidā, raidījumā 900 Sekundes pauda Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa pauda, ka karteļi jeb neatļautas vienošanās uzņēmēju starpā konstatētas, piemēram, celtniecības un auto nozares publiskajos iepirkumos. Tāpat Konkurences padome patlaban pārbauda Latvijas Valsts mežu iepirkumus, kuros iesaistīti vairāki uzņēmumi. Jau iepriekš, 14. jūlijā, KP pieņēma lēmumu sodīt 11 uzņēmumus, kas ar vienu vai vairākiem konkurentiem bija saskaņojuši savus piedāvājumus a/s Latvijas Valsts meži kokmateriālu sagatavošanas iepirkumam. Tādējādi šie uzņēmumi veidoja četras kartelizētu piedāvājumu grupas. Ar informāciju par savu dalību iepirkumā bija apmainījušies šādi uzņēmumi: SIA Amils ar SIA Oga G; SIA RT Kadiķi ar SIA AN Priede; SIA Eko burkāns ar SIA Davos, SIA Riveros un SIA Consultation Office; SIA Roluks ar SIA LK Forest un IK LUUX.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmumiem kopumā piemērots naudas sods vairāk nekā 70 tūkstošu eiro apmērā.
Tāpat runājot par konkurenci Latvijā, S. Ābrama norādīja, – Latvijā pašvaldības mēģina konkurēt brīvajā tirgū, kur tām tas nebūtu jādara.

Skaties video!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl