Kārtējo reizi rosina atjaunot obligāto iesaukšanu armijā, ministrs to noraida

4 komentāri

Papildu divi miljardi eiro, kas jāatņem kādai nozarei, un Zemessardzes sagraušana – tāda būtu samaksa par profesionālā dienesta atjaunošanu Latvijā. Tik skarbu ainu zīmē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, atbildot uz Saeimas deputāta Edvīna Šnores aicinājumu atjaunot obligāto dienestu Latvijā.

Kamēr mūsu kaimiņvalstīs ideja par piespiedu iesaukšanu armijā gūst arvien dzirdīgākas ausis, Latvijā tā aizvien tiek kategoriski noliegta kā neefektīva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Obligātais militārais dienests pastāv gan Igaunijā, gan ieviests Lietuvā. Pat liberālā Zviedrija lēmusi atjaunot iesaukšanu, izsūtot pavēstes 100 000 pilsoņu. Latvijā par obligāto dienēšanu runāts daudzkārt, un otrdien, 12. septembrī, šo tēmu no jauna aktualizēja deputāts Edvīns Šnore, apspriežot Militārā dienesta likuma grozījumus.

Pēc viņa ieceres, obligātā aktīvā militārā dienesta ilgums būtu seši līdz deviņi mēneši, iesaukti tiktu pilsoņi no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Obligātā dienesta atjaunošanai kategoriski pret ir gan NBS komandieris, gan aizsardzības ministrs.

Raimonds Bergmanis
aizsardzības ministrs

Lai ko tādu ieviestu, jāatsakās no Zemessardzes pilnveidošanas, prioritātēm, kas ir, pirmkārt, instruktori – mums to trūkst, trūkst arī telpu. Tas graus Zemessardzi un profesionālo dienestu!

TOP komentāri

 • Vilnis Bajārs
  +1 +1 0

  Vilnis Bajārs

  Protams, kur tad ņems līdzekļus???? Un kurš, brīvprātīgi - piespiedu kārtā dienēs, ja visi ir aizbraukuši?
 • apsmieklis
  +1 +1 0

  apsmieklis

  Kauns par šito valsti ne valsts,bet plikadīdas nekādas cieņas, ka lai cik lieli bruņotie spēki, bet pāris divīzijas nepamaisītu vismaz šinīs laikos palikt par maukām,ja būtu obligātais dienests kur neviens par mīksto nevalkātos apkārt,kauns par parādi,kas notika Ukrainas neatkarības dienā,kad visur karavīru mazāk kā rotas vadi mazāk nesoļoja nevienam,bet no Latvijas četratā viens priekšā trīs ar intervālu 6 metri tie trīs un vieni paši simtu metru no citu valstu pārstāvjiem,skats bija iespaidīgs četratā citi saka trijatā kā kurš saskatīja ko tur par obligāto, ja izbarot nav naudas un drēbēm apaviem!
 • Voldemārs Stāvusis
  0 0 0

  Voldemārs Stāvusis

  1) Tie divi miljardi eiro jāatņem saimniekot neprotošajām ministrijām, "otkatu" un shēmu organizētājiem. Sanāks vēl lielāka summa.
  2) Kurš šeit sariktējies uz Zemessardzes sagraušanu? Ne viņš to organizēja, ne viņš arī noteiks, ka tā savu misiju jau ir veikusi!
  P.S. Kārļa Ulmaņa laikos aizsargu (nodevīgi likvidētā) institūcija palīdzēja iztīrīt valsti no to aplauppošo daudzo sīkpartiju bara, gan lieliski sadzīvoja ar obligātā iesaukuma armiju, gan pēc atkārtotas okupacijas nikni cīnījās Nacionālo partizānu grupās. Parasti - atdodot dārgāko - savu dzīvību...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl