Kārtējo reizi rosina atjaunot obligāto iesaukšanu armijā, ministrs to noraida

4 komentāri
Kārtējo reizi rosina atjaunot obligāto iesaukšanu armijā, ministrs to noraida
Vladislavs Proškins/F64 / F64

Papildu divi miljardi eiro, kas jāatņem kādai nozarei, un Zemessardzes sagraušana – tāda būtu samaksa par profesionālā dienesta atjaunošanu Latvijā. Tik skarbu ainu zīmē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, atbildot uz Saeimas deputāta Edvīna Šnores aicinājumu atjaunot obligāto dienestu Latvijā.

Kamēr mūsu kaimiņvalstīs ideja par piespiedu iesaukšanu armijā gūst arvien dzirdīgākas ausis, Latvijā tā aizvien tiek kategoriski noliegta kā neefektīva.

Obligātais militārais dienests pastāv gan Igaunijā, gan ieviests Lietuvā. Pat liberālā Zviedrija lēmusi atjaunot iesaukšanu, izsūtot pavēstes 100 000 pilsoņu. Latvijā par obligāto dienēšanu runāts daudzkārt, un otrdien, 12. septembrī, šo tēmu no jauna aktualizēja deputāts Edvīns Šnore, apspriežot Militārā dienesta likuma grozījumus.

Pēc viņa ieceres, obligātā aktīvā militārā dienesta ilgums būtu seši līdz deviņi mēneši, iesaukti tiktu pilsoņi no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Obligātā dienesta atjaunošanai kategoriski pret ir gan NBS komandieris, gan aizsardzības ministrs.

Raimonds Bergmanis
aizsardzības ministrs

Lai ko tādu ieviestu, jāatsakās no Zemessardzes pilnveidošanas, prioritātēm, kas ir, pirmkārt, instruktori – mums to trūkst, trūkst arī telpu. Tas graus Zemessardzi un profesionālo dienestu!

4 komentāri