Kārtējais izaicinājums RailBaltica projektam!

Komentāri
Kārtējais izaicinājums RailBaltica projektam!
LETA

Dzelzceļa projekts Rail Baltica sastapies ar kārtējo izaicinājumu – jau drīzākajā laikā jānoslēdz vairāki līgumi ar kaimiņvalstīm.

Lai procesu paātrinātu, pirmdien, 30. maijā, tiek plānota augsta ranga trīs Baltijas valstu ekspertu tikšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runa kopumā ir par diviem līgumiem. Viens no tiem apstiprinās valstu apņemšanos realizēt projektu, definējot tiesību un atbildības sadalījumu. Savukārt otrs līgums attieksies uz finanšu plūsmu, atskaišu kārtību, kā arī iepirkumiem. Pirmo no dokumentiem plānots parakstīt jūnijā. Līgumi jānoslēdz, lai pierādītu, ka projekta realizācijā valstīm ir vienota izpratne, citādi var tikt apdraudēts projekta finansējums.

Trim Baltijas valstīm kopā Rail Baltica projektam Eiropas Savienība līdz 2020. gadam piešķīrusi 442 miljonus eiro. Latvijai paredzēti 238 miljoni eiro, kas pārsvarā tiks tērēti, lai uzbūvētu dzelzceļa posmu no Rīgas Centrālās stacijas līdz lidostai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl