Kārtējā traģēdija uz dzelzceļa: miris 30 gadus jauns vīrietis; sākta Latvijas dzelzceļa kampaņa

0 Komentāru
Kārtējā traģēdija uz dzelzceļa: miris 30 gadus jauns vīrietis; sākta Latvijas dzelzceļa kampaņa
Ilustratīvs foto: LETA

Šīs nedēļas sākumā, 26. septembrī, notika kārtējā traģēdija uz dzelzceļa – vilciens pie Ikšķiles notriecis jaunu, trīsdesmitgadīgu vīrieti. Šogad zem vilciena riteņiem Latvijā dzīvību zaudējuši jau 15 cilvēki. Pievērst uzmanību drošībai dzelzceļa tuvumā cilvēkus mudinātu īpaša Latvijas dzelzceļa sākta kampaņa. 

Šī rudens kampaņa par drošu dzelzceļa šķērsošanu vērsta galvenokārt uz jauniešiem, kas par draudiem, ko rada neuzmanība dzelzceļa tuvumā, nereti aizmirst. Kampaņas rīkotājiem talkā šogad nākuši arī populāri mūziķi, kas dziesmā mudina jauniešus apzināties katru savu soli. Statistika liecina, ka negadījumu uz dzelzceļa Latvijā aizvien ir ļoti daudz.

Lai izvairītos no pakļūšanas zem vilciena, viss, kas cilvēkam jādara, ir jāpaskatās, vai šķērsot sliedes ir droši. Tas ir pamatlikums, kas vecākiem jāiemāca saviem bērniem, kas draudošās briesmas nereti neapzinās un sliežu tuvumā pat spēlējas.

Foto

Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc bērni un jaunieši gūst traumas uz dzelzceļa un arī ceļu satiksmē, ir viedierīču lietošana. Latvijas dzelzceļš izpētījis, ka tikai trešdaļa bērnu un jauniešu, kas klausās mūziku austiņās, tuvojoties sliedēm, tās izņem. Mūziku klusāk pagriež vien 15%.

Vienlaikus Latvijas dzelzceļš pamanījis vēl kādu bīstamu tendenci – bērni asas izjūtas meklē, vizinoties uz vilcienu sakabēm. Šādas izklaides pēc būtības var pielīdzināt pašnāvības mēģinājumam.

Video

0 Komentāru