Karstasinīgas būtnes no Dienvidamerikas: iepazīsti mājdzīvniekus, kas Latvijā kļūst arvien populārāki

0 Komentāru

Latvijā arvien populārākas kļūst nutrijas, kuras agrāk audzēja gaļai un kažokādām, bet tagad arvien biežāk – pašu priekam.

TV3 raidījums “900 sekundes” viesojās Limbažu novadā, kur kādā saimniecībā nutriju pārim piedzimuši mazuļi.

Mazuļi ir piedzimuši pirms 10 dienām, pārsvarā viņi pārtiek no mammas piena, bet tagad nedaudz jau sāk našķoties arī ar citu barību.

“Nutrijas ar to ir īpašas, ka pupiņi viņām izvietoti ne uz vēdera kā lielākai daļai zīdītāju, bet sānos. Tad bērni kā pie galda pie mammītes piestājas un ēd no sāniem,” stāsta nutriju audzētāja, ”Mežiņu” saimniece Inguna Valdmane.

Nutrijas ir ļoti karstasinīgas būtnes, jo nāk no Dienvidamerikas, nav vietējās. Arī savas attiecības un jūtas nekad neslēpj, – ja strīdas, tad skaļi, ja draudzējas, tad arī skaļi. Šie dzīvnieki ir arī ļoti ēdelīgi. Mute nutrijām kustas nepārtraukti,  – šādi parasti izskatās skatītāji ne tikai kinoteātros, bet arī grauzēji nutrijas, tikai atšķirība ir tāda, ka popkorna vietā viņām ir burkāni, āboli, zariņi un pumpuri.

Nutrijas grauž visu, kas pagadās pa rokai, tāpēc dzīvoklī tādu dzīvnieku labāk neturēt. Grauž vienmēr, jo jāgrauž, lai diltu zobi. Un viņa var sagrauzt jebkuru mēbeli īsā laikā.

Nutriju pāris – Ādams un Ieva – ar pēcnācējiem ”Mežiņos” dzīvo kā mīļdzīvnieki. Ziemā pārsvarā tiek turētas kūtī, jo ārā nevarētu izdzīvot. Bet, tā kā šobrīd Latvijā ir vairāk pavasaris, nevis ziema, tad vecāki ar mazuļiem dzīvojas ārā.

Nutriju mammas ir izvēlīgas pret tēviņiem, nedzīvos, ja negribēs ar puisi, kuri cilvēki būs nolēmuši salikt kopā.

“Ādams Ievai patika, jā, to mēs redzam – astoņi bērni. To mēs redzam, tas nutrijai ir daudz,” saka nutriju audzētāja, ”Mežiņu” saimniece Inguna Valdmane.
0 Komentāru