Komentāri

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) briest ”ģenerāltīrīšana”. Iestādes vadītāja sola no darba atbrīvot vairāk nekā 300 darbinieku. Tā vietā solīts padarīt dienestu krietni modernāku, vairāk izmantojot moderno tehnoloģiju sasniegumus. Karš pieteikts PVN shēmotājiem un aplokšņu algu maksātājiem.

Pagājušajā gadā krietni krities Valsts ieņēmumu dienesta prestižs – iestādes vadītāja atzīst, ka pēc SKDS veiktās aptaujas datiem, VID uzticas vien trešdaļa iedzīvotāju. Tad vēl VID skāra daudzi skandāli un darbinieku aiziešana. Viens no galvenajiem uzdevumiem tagad būs samazināt birokrātiju dienestā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Ilze Cīrule,
VID vadītāja:

Administrēšanas sloga mazināšana uzņēmējiem, cīņa ar ēnu ekonomiku, modernās nodokļu audita metodes, uzlabota analītiskā kapacitāte. Šīs ir četras būtiskas jomas, kur saņemsim palīdzību un spēsim pacelt lietas citā līmenī.

VID sola izsvēpēt arī smalki savērptās PVN izkrāpēju shēmas. Šis darbs var izrādīties īpaši grūts, jo neoficiāli zināms, ka daudzi noziedznieki jau ilgstoši bijuši saistīti ar bijušajiem vai esošajiem nozares pārstāvjiem, kas nelikumības pieseguši vai pat paši no tā guvuši labumu.

Tāpat tiek solīts stingrāk kontrolēt pierobežas zonu, kas gadiem ilgi bijusi kā ādere kontrabandistiem.

“Nododot Terehovas skeneri, pilnībā tiks nodrošināts, ka austrumu robežas robežpunkti ir aprīkoti ar skeneriem, kas darbojas arī kā preventīvs līdzeklis,” VID ģenerāldirektores vietniece Muitas jomā Ingrīda Gulbe-Otaņķe.

Viens no rīkiem, kā iedzīvotājiem atvieglot komunikāciju ar VID, ir īpaša mobilā telefona aplikācija. Izmantojot to, iedzīvotāji var nofotografēt čekus, piemēram, par ārsta pakalpojumiem, lai iesniedzot deklarāciju, saņemtu atpakaļ daļu naudas.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl