3 komentāri

Jau pēc nepilniem trīs mēnešiem uz Latvijas autoceļiem parādīsies 40 jaunas netrafarētas Ceļu policijas automašīnas. Tādā veidā likumsargi grib pieteikt karu agresīviem šoferiem. Arī autoeksperti uzskata, ka šis netrafarēto auto krietnais skaits palīdzēs būtiski uzlabot satiksmes drošību.

Kad Ceļu policijas automašīna ir bez jebkādiem apzīmējumiem, tātad netrafarēta kā šoreiz, var reāli redzēt, kas notiek uz ceļa, jo, pamanot policijas auto, vadītāji tomēr uzvedas daudz disciplinētāk, stāsta ceļu policists Mārtiņš Grauzis. 40 jauno šādu auto iegādi viņš atbalsta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Mārtiņš Grauzis,VP Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors

Protams, lai vadītāju disciplinētu, ja būtu trafarēta automašīna, viņš nebūtu nevienu noteikumu pārkāpis, bet uz netrafarētu uzskrien virsū.

Nepilnu triju stundu laikā, ko pavadījām kopā ar ceļu policistiem netrafarētajā automašīnā, likumsargi noformējuši 7 protokolus – gan par mobilā tālruņa lietošanu pie stūres, gan par braukšanu sabiedriskajā transporta joslā, gan par ātruma pārsniegšanu. Naudu no valsts budžeta, lai iegādātos 40 netrafarētas automašīnas, Valsts policija gaidījusi 3 gadus. Jauno automašīnu krāsas un modeļi būs dažādi, bet neko sīkāk policija atklāt nevēlas.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Šo modeļu daudzveidība un krāsu atšķirības sarežģīs dzīvi tiem autovadītājiem, kuri ir tendēti uz pārkāpumiem. Pārsvarā šīs automašīnas būs tumšās krāsās, bet būs arī kāda gaišāka.

Autoeksperti netrafarēto auto iegādi, kas valsts budžetam izmaksāja gandrīz 2,5 miljoni eiro, vērtē atzinīgi.

Oskars Irbītis, Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Viena netrafarēta mašīna var satiksmi uzraudzīt diezgan plašā diapazonā. No sākuma tiks vairāk pieķerti autovadītāji, bet ilgstošā laika periodā esmu pārliecināts, ka pārkāpumu skaits noteikti kritīsies.

40 netrafarētās jaunās mašīnas sāks strādāt visos Latvijas reģionos jau maijā, bet galvaspilsētā to skaits, ņemot vērā satiksmes intensitāti, būs vislielākais – aptuveni 15. Šobrīd uz Latvijas autoceļiem satiksmi uzrauga septiņi netrafarētie Ceļu policijas auto.

TOP komentāri

 • Kāts
 • esz
  +1 +1 0

  esz

  Tā vietā, lai sodītu par nopietnu pārkāpumu, tiek apstādināta automašīna, kura neparāda pagriezienu iebraucot aplī! Tāda zīmēšanās kameras priekšā! Paši nekad to nedara (personīgais novērojums braucot AIZ trafarētas policijas ekipāžas)!
 • Arnis
  0 0 0

  Arnis

  Kā parasti,nekas nemainās šajā valstī un priekšnieku galvās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl