“Karš” ap tualetēm nerimst – modernizētās Vaivaru stacijas epopeja

Komentāri

Drīzumā vēsturiskajai Vaivaru koka stacijai konkursā tiks meklēts īrnieks, ar to it kā noslēdzot epopeju ar modernizētajām dzelzceļa stacijām Jūrmalā. Tomēr tagad pēc modernizācijas atklājušās vēl dažas problēmas – Latvijas dzelzceļš un Jūrmalas pilsētas dome nespēj mēnešiem vienoties, kas apsaimniekos labierīcības jaunajās stacijās un pieturas punktos.

Viena gada laikā, kopš sākās dzelzceļa staciju modernizācijas projekta aktīvā fāze, Vaivari ir viena no tām vietām, kas piedzīvojusi visradikālākās vizuālās pārvērtības. 200 metrus tālāk pārvietota vecā stacijas ēka, un arī jaunā modernā būve kopš vasaras beigām citā veidolā – tagad apšūta ar baltiem dēļiem, jo iepriekšējā izskatā netika ļauts to pieņemt ekspluatācijā. Taču pēc modernizācijas atklājušās arī citas problēmas, proti, nedarbojas labierīcības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Uzņēmums Latvijas dzelzceļš skaidro, ka nevar vieni uzņemties stacijas tualešu apsaimniekošanu, un uzskata, ka jāiesaistās Jūrmalas domei. Dzelzceļš norāda, – tā kā Jūrmala gūs ienākumus no tūrisma nozares, tad arī pašai pilsētai būtu jāiesaistās šā jautājuma sakārtošanā. Kūrortpilsēta tam nevēlas piekrist.

Jūrmalas dome aprēķinājusi, ka tualešu apsaimniekošanas izdevumi visās stacijās būtu ap 120 tūkstošiem eiro gadā.

Tikmēr vēsturiskā Vaivaru stacijas koka ēka pēc atjaunošanas tagad stāv tukša mežmalā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl