Karot par Latviju ar ieročiem rokās gatavo skaits nedaudz samazinās

Komentāri

Ar ieročiem rokās aizsargāt valsti būtu gatavi trešdaļa Latvijas iedzīvotāju.

Tas secināts pagājušā gada nogalē veiktajā Aizsardzības ministrijas pasūtītajā pētījumā, ko veikusi firma SKDS.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēku, kuri būtu gatavi nepieciešamības gadījumā Latviju aizsargāt ar ieročiem rokās, kļuvis nedaudz mazāk nekā pirms gada. Jaunākajā pētījumā gatavību to darīt apliecinājuši 33%, bet pretēju viedokli pauduši 47% iedzīvotāju.

Savukārt 2015. gadā ar ieročiem valsti aizstāvēt bija gatavi 40% respondentu, pretēju viedokli pauda 44%.

Sociologs Arnis Kaktiņš pieļauj, ka iedzīvotāju gatavība aizsargāt valsti ar ieročiem rokās nedaudz samazinājusies, pierimstot emocijām saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā.

Arnis Kaktiņš, sociologs, SKDS direktors

Ir pamats domāt, ka 2014. gadā, pēc Krimas notikumiem, drīz pēc tam, kad sākās tie notikumi Donbasā, cilvēki bija vairāk nobažījušies. Ja skatās masu medijus, tas bija laiks, kad katru dienu gāja ziņas par to, ka te ne pārāk tālu no Latvijas robežām notiek kaut kādi satraucoši notikumi, briest kaut kāds karš, tas radīja tādu nedrošības, apdraudējuma sajūtu. Bet kā mēs zinām – pie visa cilvēki pierod. Tas ir pieņēmums, kas izskaidro, kāpēc gadu, divus gadus atpakaļ, šķiet, daļa publikas bija vairāk mobilizēta, motivētāka, nekā tas ir šobrīd.

Savukārt, salīdzinot ar 2015. gadu, 2016. gada aptaujā respondenti nedaudz biežāk norādījuši, ka bruņota konflikta izcelšanās gadījumā viņi Latvijā paliktu.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl