Kariņš: Valdības uzdevums ir nodrošināt skaidru un saprotamu brīvprātīgas vakcinēšanas procesu

2 komentāri
Kariņš: Valdības uzdevums ir nodrošināt skaidru un saprotamu brīvprātīgas vakcinēšanas procesu
IEVA LEINIŠA, LETA

Valdības uzdevums ir nodrošināt skaidru un saprotamu brīvprātīgas vakcinēšanas procesu, piektdien pēc valdības ārkārtas sēdes mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers uzsvēra, ka izeja no Covid-19 pandēmijas ir brīvprātīga vakcinēšanās pret Covid-19. “Cerams, – vairums valsts iedzīvotāju vakcinēsies pret Covid-19. Savukārt valdības svarīgākais uzdevums ir nodrošināt skaidru un saprotamu vakcinācijas procesu,” piebilda Kariņš.

Ministru prezidents norādīja, ka ceturtdien valdība atbalstīja veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) redzējumu par to, kā vadīt vakcinācijas procesu, izveidojot īpašu biroju, savukārt piektdienas vakarā valdība atbalstīja priekšlikumu piešķirt finansējumu šā biroja darbības nodrošināšanai.

Vakcinācijas pret Covid-19 projekta biroja darbībai valdība lēma novirzīt 641 800 eiro. Līdzekļi tiks novirzīti biroja darbinieku atalgojumam un pakalpojumiem.

LETA jau ziņoja, ka topošā valsts Vakcinācijas projekta biroja darbiniekiem tiek solīta 3500 līdz 4900 eiro alga pirms nodokļu nomaksāšanas, liecina Veselības ministrijas (VM) izplatītie sludinājumi.

Kopumā tiek piedāvātas piecas vakances – komunikācijas koordinators, loģistikas koordinators, vakcinācijas procesa koordinators, informācijas tehnoloģiju projektu koordinators un biroja vadītājs. Vakances ir uz noteiktu laiku.

VM sludinājumā uzsver, ka piedāvā iespēju vadīt valstiski nozīmīgu projektu, iespēju pieņemt sabiedrībai būtiskus lēmumus veselības sektora jomā, unikālu profesionālo pieredzi un sadarbību ar labākajiem starptautiskajiem partneriem.

“Ņemot vērā projekta nozīmīgumu”, VM piedāvā atalgojumu no 3500 līdz 4900 eiro robežās, paredzot iespēju to precizēt, darbu uzsākot.

Tāpat ziņots, ka valdība 14.janvārī apstiprināja veselības ministra ieceri vakcinācijas procesu organizēt kā nacionāla mēroga projektu ar augstākā līmeņa pārvaldību un projekta koordināciju, paredzot veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju.

Vakcinācijas pret Covid-19 pārvaldības mehānisms paredz projekta vadību vairākos līmeņos.

Vakcinācijas projekta birojs darbosies veselības nozares mērogā. Vakcinācijas projekta birojs būs tieši pakļauts veselības ministram un nodrošinās saikni starp Krīzes vadības padomi, Krīzes vadības koordinācijas grupu Covid-19 izplatības ierobežošanai un Veselības ministrijas izveidotajām darba grupām vakcinācijas projekta ieviešanai.

Savukārt, politiskā līmenī vadību veiks Ministru prezidenta vadīta Krīzes vadības padomes apakšgrupa. Atbildīgo nozaru ministriju līmenī vakcinācijas procesa uzraudzību veiks Krīzes vadības koordinācijas grupas Covid-19 izplatības ierobežošanai ietvaros izveidota apakšgrupa.