Kariņš: Valdībai esošo likumu ietvaros jāizstrādā regulējums vakcinācijas pret Covid-19 aptveres veicināšanai

4 komentāri
Kariņš: Valdībai esošo likumu ietvaros jāizstrādā regulējums vakcinācijas pret Covid-19 aptveres veicināšanai
KASPARS KRAFTS, F64

Ministru kabinetam esošo likumu ietvaros jāizstrādā regulējums vakcinācijas pret Covid-19 aptveres veicināšanai, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) teiktā žurnālistiem pēc otrdienas valdības sēdes.

Politiķis norādīja, ka nepieciešamību pēc jaunam regulējuma valdības līmenī nosaka fakts, ka likumprojekts, kas paredzēja noteiktu profesiju pārstāvjiem prasīt Covid-19 drošības sertifikātus, bet darba devējam paredzēja iespējas atlaist nevakcinētus darbiniekus, “Saeimā nevirzās uz priekšu” un ir skaidrs, ka tur izmaiņas nav sagaidāmas.

Kariņš pastāstīja, ka visām ministrijām uzdots izstrādāt priekšlikumus vakcinācijas aptveres palielināšanai no savas puses.

“Es ceru, ka jaunnedēļ skatīsim, kādus lēmumus mēs vēl varētu pieņemt, lai veicinātu aptveri. Tas ir visas mūsu valsts interesēs. Tas ir vienīgais veids, kā mēs turēsim ekonomisko izaugsmi uz pareizā ceļa, noturēsim ekonomiku atvērtu. Tas ir vienīgais veids, kā mēs varēsim nodrošināt, ka skolas varēs turpināt nodrošināt darbu klātienē,” sacīja premjers.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kuram arī tika uzdots jautājums par iespējamām izmaiņām regulējumā, lai veicinātu vakcinācijas aptveri, atzīmēja, ka, viņa ieskatā, jautājums par vakcinācijas pret Covid-19 kā pienākuma noteikšanu konkrētām profesijām būtu diskutējams plašāk, koalīcijas mērogā.

Viņš sacīja, ka Veselības ministrija redz iespēju veicināt epidemioloģiski drošu vidi pakalpojumu saņemšanai esošā regulējuma ietvarā, jo jau šobrīd pastāv iespēja noteikt vakcināciju pret konkrētām slimībām kā priekšnoteikumu darbam konkrētās jomās, kā tas ir, piemēram, mediķu vai mežstrādnieku gadījumā. Taču esošā kārtība neparedz iespēju darba devējiem veikt kādu konkrētāku rīcību, piemēram, atlaist darbinieku, ja viņš attsakās vakcinēties.

Kā ziņots, pēc Saeimas frakciju vadītāju tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu ir nolemts atlikt likumprojekta skatīšanu par prasību konkrētās nozarēs strādājošajiem obligāti vakcinēties pret Covid-19. Atsevišķi politiķi ir pauduši viedokli, ka izmaiņas atliktas, jo tās jau esot nokavētas, savukārt citi to skaidro ar noraidošo attieksmi daļā sabiedrības.

4 komentāri