Kariņš: Turpmākās divas nedēļas Covid-19 ierobežošanā kritiski svarīga būs sabiedrības iesaiste

7 komentāri
Kariņš: Turpmākās divas nedēļas Covid-19 ierobežošanā kritiski svarīga būs sabiedrības iesaiste
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Turpmākās divas nedēļas Covid-19 ierobežošanā būs kritiski svarīga sabiedrības iesaiste, valdības sēdes laikā pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Otrdien, piedāvājot ministriem lemt par papildu drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanā, tostarp attiecībā uz kolektīviem sporta treniņiem, sejas masku plašāku lietošanu un mācību procesa organizēšanu, Viņķele atzina, ka līdzšinējā valdības rīcība Covid-19 ierobežošanā bija reaktīva. Kā piemēru ministre minēja pieņemto reaktīvo pasākumu kopumu, nosakot striktākus lokalizētus ierobežojumus vietās, kur atklāts vīrusa uzliesmojums.

Lasi vēl – No rītdienas prasīs lietot sejas maskas vēl virknē vietu; stingrāk ierobežos arī pulcēšanos

Tomēr otrdien valdībai tika piedāvāts lemt par proaktīviem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. Pēc Viņķeles teiktā, patlaban Covid-19 izplatās jaunu un aktīvu cilvēku vidū, kā arī pedagogu vidū mācību iestādēs. Tāpēc valdībai tika piedāvāts lemt par pasākumiem, kas proaktīvi varētu ierobežot vīrusa izplatību šajās riska grupās.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda, ka patlaban Latvijā “ceļas Covid-19 vilnis”, tāpēc valdībai ir jārīkojas, lai šo vilni “nosistu lejā”, samazinot gan inficēto skaitu, gan to cilvēku skaitu, kuri ar Covid-19 nonāk slimnīcā. “Viļņa nosišanā ir svarīga sabiedrības līdzdalība,” uzsvēra premjers.

Tāpat premjers atzina, ka nākamās divas nedēļas būs kritiski svarīgas Covid-19 apkarošanā un šeit liela nozīme būs tam, kā sabiedrība ievēros valstī noteiktos ierobežojumus un ieteikumus. “Vai nu mēs salauzīsim Covid-19 transmisijas ķēdes, vai Covid-19 salauzīs mūs,” sacīja Kariņš, paužot cerību, ka Covid-19 apkarošanā Latvijā nebūs jānonāk pie drastiskāku paņēmienu ieviešanas.

7 komentāri