Kariņš: Problēma, ar ko jāsaskaras izglītības sistēmā, ir neefektīva līdzekļu izlietošana

3 komentāri
Kariņš: Problēma, ar ko jāsaskaras izglītības sistēmā, ir neefektīva līdzekļu izlietošana
JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Sistēmas, tostarp izglītības, sakārtošana ir vienīgā šīs valdības jēga, iznākot pie protestējošajiem pedagogiem, trešdien sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Ieejot pedagogu pūlī, Kariņš norādīja, ka problēma, ar ko jāsaskaras izglītības sistēmā, ir neefektīva līdzekļu izlietošana.

“Grūtība, kā es viņu saredzu – naudu mēs izdodam valstī. Šogad 799 miljoni eiro, kas ir krietni vairāk kā par visu aizsardzību, tankiem, šaujamajiem, karavīriem utt. Mums ir ceturtais vislielākais ieguldījums Eiropā, bet efektivitātes nav, jo jums alga nav tāda, kādai tai būtu jābūt,” sacīja premjers.

Tas risināms, sakārtojot sistēmu, teica Kariņš. “Jāatrod, kur tās naudas aiziet ne tā, lai jums arī varētu algas pacelt. Tas ir mans uzstādījums kā valdības vadītājam,” skaidroja Kariņš.

Ministru prezidents norādīja, ka izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) sarunās esot iezīmējusi to, kā būtu jāizskatās sistēmai – būtu jāatšķir sākumskola no augstākajiem posmiem, kā arī jānodrošina bērniem laba izglītība, bet pedagogiem – saprātīgs darbs.

“Mums ir tas trakums, ka vietām Latvijā ir ļoti tukšas klases, bet vietām – pārpilnas. Mēs ļoti labi tiekam galā ar tiem gaišajiem, motivētajiem, bet ko par visiem pārējiem? Rīgā risinājums bija tāds, ka lūdza vienkārši atstāt skolu. Bet ko tad? Un, ja jūs esat skolotājs, kas strādā ar grūtajiem bērniem, tad tas ir, manuprāt, krietni grūtāk, nekā strādāt motivēto,” teica Kariņš, uzsverot, ka viņš nav pārliecināts, ka viņam pašam būtu pietiekami daudz pacietības strādāt par skolotāju.

Kariņš solīja panākt to, ka tiks uzlabota sistēma. “Tā ir vienīgā jēga no šīs valdības. Ja mēs nevaram sakārtot sistēmu, tad ko gan vispār es te daru,” retoriski vaicāja premjers.

Kā ziņots, trešdien pie Saeimas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētā protesta akcijā piketē aptuveni 2000 pedagogu, pieprasot iepriekš apstiprinātā darba samaksas pieauguma grafika izpildi.

3 komentāri