Kariņš pauž bažas par pārāk strauju Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu

29 komentāri
Kariņš pauž bažas par pārāk strauju Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu
AFP / SCANPX

Ministru prezidents Krišjānis Karņš (JV) otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē pauda bažas par pārāk strauju atsevišķu Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu, kas nav atbilstoši Latvijas epidemioloģiskajai situācijai.

Otrdien ministru vairākums konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu no 1. marta nedaudz mīkstināt ierobežojumus tirdzniecības jomā.

Kariņš atzina, ka šis lēmums nenozīmē veikalu atvēršanu, bet gan “pavēršanu”, tāpat, premjera vērtējumā, šim lēmumam esot “zems risks”.

Lasi vēl: Valdība konceptuāli vienojusies no nākamās nedēļas ļaut strādāt visiem mazajiem veikaliem

Tajā pašā laikā, Kariņa vērtējumā, tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšana ir šiem epidemioloģiskajiem apstākļiem neatbilstoša rīcība. “Saprotu sabiedrības un lielo lobiju organizāciju spiedienu, bet man ir bažas par spiedienu, kas sekos vēlāk – vēl vairāk vērt vaļā tirdzniecību, kas ir mazāk kā atbildīgi,” uzsvēra premjers.

Ministru prezidents norādīja, ka 1. martā vienlaikus plānots atļaut strādāt atsevišķām skaistumkopšanas nozarēm, kā arī mīkstināt ierobežojumus tirdzniecības jomā, vienlaikus jau spēkā ir mīkstākas prasības izglītības organizēšanai klātienē.

Kariņš pauda bažas, ka gadījumā, ja saslimstība ar Covid-19 pieaugs, būs grūti noteikt, kuri no mīkstinātajiem ierobežojumiem un vai ir veicinājuši saslimstības pieaugumu.

Lasi vēl:

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 6. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.