Kariņš par veselības ministra pienākumu izpildītāju ieceļ Pabriku

16 komentāri
Kariņš par veselības ministra pienākumu izpildītāju ieceļ Pabriku
Foto: LETA, Zane Bitere

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 7. janvārī, ir parakstījis rīkojumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles atbrīvošanu no amata un Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra, Arta Pabrika iecelšanu par veselības ministra pienākumu izpildītāju uz laiku, iekams Saeimā apstiprinās jaunu veselības ministru, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Ministru prezidents pirms rīkojuma parakstīšanas sazinājās ar līdzšinējo veselības ministri Ilzi Viņķeli, pasakoties viņai un viņas komandai par līdzšinējo darbu.

Ministru prezidenta rīkojums stājas spēkā no tā parakstīšanas brīža.

Lasi vēl: Kariņš iecerējis prasīt veselības ministres Viņķeles demisiju

Tāpat Kariņš ir informējis Pabriku, ka, ņemot vērā līdzšinējo praksi un viņa kā ministra lielo pieredzi, nozīmēs viņu par veselības ministra vietas izpildītāju uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā.

Ieskaties šeit: Kustība ”Par!” veselības ministra amatam virza Pavļutu

Jau ziņots – Kariņš otrdien, 5. janvārī, pieprasīja veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju, norādot uz lēno vakcinācijas tempu, laikus izstrādāta vakcinācijas plāna trūkumu, kā arī sekām, kuras sabiedrība piedzīvo, laicīgi neizstrādājot un neieviešot Covid-19 ierobežošanas plānu.

Šā gada 5. janvārī Ministru kabinets bija paredzējis skatīt Veselības ministrijas izstrādāto, ar kavēšanos iesniegto vakcinācijas plānu, taču tā izskatīšana tika pārcelta uz šodienu – 7. janvāri.

Kariņš žurnālistiem paziņoja, ka Viņķele veselības ministres pienākumus pildīs līdz 7. janvārim, bet, iekams jaunais veselības ministrs stāsies amatā, šīs nozares ministra pienākumus pildīs aizsardzības ministrs.
16 komentāri