Kariņš: No iekšlietu ministra sagaidu mērķtiecīgu rīcību iekšlietu sistēmas darba uzlabošanā

10 komentāri
Kariņš: No iekšlietu ministra sagaidu mērķtiecīgu rīcību iekšlietu sistēmas darba uzlabošanā
IEVA LEINIŠA, LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš no iekšlietu ministra Sanda Ģirģena sagaida mērķtiecīgu rīcību iekšlietu sistēmas darba uzlabošanā, Skaties.lv informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Šādu nostāju Ministru prezidents pauda pēc 19. aprīlī notikušās tikšanās ar iekšlietu ministru Ģirģenu un Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku.

Tikšanās laikā iekšlietu ministrs un Valsts policijas priekšnieks sniedza Kariņam informāciju par aktuālo situāciju noziedzības novēršanā.

Ministru prezidents akcentēja, ka sabiedrības drošība ir galvenā prioritāte, iekšlietu ministram un atbildīgajiem dienestiem jāstrādā efektīvi, lai iespējami ātri atklātu smagu un sabiedrībā plašu rezonansi izraisījušu noziegumu īstenotājus.

Ministru prezidents un iekšlietu ministrs bija vienisprātis, ka, lai būtiski uzlabotu Valsts policijas darbu noziegumu atklāšanā, nepieciešams atjaunot augstāko mācību iestādi tiesībaizsardzības jomā, kurā tiktu sagatavoti augsta līmeņa profesionāļi darbam policijā.

Jau vēstīts, ka pēdējā laikā Latvijā pastrādāto aukstasinīgo noziegumu un to atklāšanas iespēju kontekstā Ministru prezidents 19. aprīlī uz tikšanos bija uzaicinājis iekšlietu ministru un Valsts policijas vadību.

Kariņš mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstīja, ka sabiedrības drošība ir prioritāte un “aukstasinīgu noziegumu atklāšana, kas notikuši pēdējā laikā, ir iekšlietu ministra un Valsts policijas galvenā atbildība”. Ņemot vērā minēto, viņš uz tikšanos uzaicinājis iekšlietu ministru un Valsts policijas vadību.

Tāpat ziņots, pēdējā laikā Latvijā notikušas vairāki aukstasinīgi noziegumi, tai skaitā pagājušajā nedēļā Purvciemā uz ielas automašīnā tika nošauts futbola aģents Romāns Bezzubovs. Automašīna, ar kuru, visticamāk, pārvietojās viņa slepkavas, vēlāk Mežaparkā tika atrasta sadedzināta.

Savukārt pērn rudenī privātmājā Langstiņos tika nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks, bet viņa partneris Ingus Balandins – ievainots. Minētā slepkavība pagaidām nav atklāta.
Lasi vēl: