Kariņš neizslēdz iespēju papildu ierobežojumiem izglītības iestādēs

9 komentāri
Kariņš neizslēdz iespēju papildu ierobežojumiem izglītības iestādēs
IEVA LEINIŠA, LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neizslēdz iespēju diskusijai par papildu ierobežojumu noteikšanu izglītības iestādēs, lai mazinātu Covid-19 izplatību, izriet no premjera sacītā pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes.

Kariņš pirmdien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem akcentēa, ka Covid-19 statistika nav iepriecinoša, jo aug pozitīvo testu īpatsvars, kas nozīmējot, ka slimība ir plaši izplatījusies un izplatās.

“Valdība ir izsludinājusi ārkārtējo situāciju, lai aizsargātu cilvēku dzīvības. Aicinu pēc iespējas atlikt ciemošanos, tikšanās, ja tas nav pilnīgi nepieciešami. Jo vairāk ierobežosim tiešo kontaktu skaitu, jo lielāka iespēja lauzt transmisijas ķēdi,” mudināja premjers.

Jautāts, vai valdība plāno ieviest papildu ierobežojumus, Kariņš pavēstīja, ka rīt, 17. novembrī, valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē tiks uzklausīti speciālistu viedokļi par epidemioloģisko situāciju valstī, testēšanu, ģimenes ārstu prakšu noslodzi, saslimstības tendencēm un “vājajām vietām”.

“Esam dzirdējuši, ka pagājušajā nedēļā vairāk nekā puse gadījumu bija nezināmas izcelsmes, bet no zināmajiem – mājsaimniecības, darbavietas, kas bija visu laiku. Uzklausīsim un skatīsim, ko un kā varētu tālāk pēc nepieciešamības ierobežot. Domāju, ka viena no tām lietām ir veselības iestādes. Tāpat joprojām klātienē mācās 1.-6. klase. Ir argumenti par socializēšanos klātienē, bet ir jautājums un risks būt kopā klasē, kur tiešā veidā epidemioloģiski satiekas, cik bērnu, tik mājsaimniecību,” teica politiķis.

Kariņš uzsvēra, ka lēmumi par iespējamajiem papildu ierobežojumiem tiks pieņemti, uzklausot speciālistus. “Uzklausīsim viedokļus un skatīsimies, vai šajā virzienā jāsper soļi. Es gan esmu tas, kurš uzskata, ka jāsper ātrāki soļi, nevis vēlāk jāskrien nopakaļ. Taču pirms lēmuma jāapsver vairāki aspekti. Iespējams, būs vēl kādi ierosinājumi,” skaidroja premjers.

Kā ziņots, bērniem vecumā no 10 līdz 14 gadiem pēdējās divās nedēļās novērojams Covid-19 saslimstības pieaugums, pirmdien žurnālistiem paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.