Kariņš LPS kongresā aicina pašvaldību vadītājus neaizmirst galveno mērķi – celt iedzīvotāju labklājību

32 komentāri
Kariņš LPS kongresā aicina pašvaldību vadītājus neaizmirst galveno mērķi – celt iedzīvotāju labklājību
LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzrunā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) kongresa dalībniekiem atgādināja par nepieciešamību cīņā ar dažādiem izaicinājumiem atminēties galveno mērķi – celt iedzīvotāju labklājību, vēsta TV3 Ziņas.

Salacgrīvas kultūras namā pēc skaita 31. pašvaldību savienības kongress 20. augustā bija īpašs ar to, ka zālē pustukša, jo līdz ar novadu reformu mainītas ne vien pašvaldību robežas, bet arī vietvaru vadītāju skaits samazinājies par gandrīz trešdaļu. Un tieši nesenā reforma – arī galvenais temats, kas caurvija šīs dienas kongresu.

Dagnis Straubergs (LRA), Limbažu novada mērs

“Šobrīd šie novadi vēl ir, kā tādi mazi bērni, par kuriem būs jārūpējas, lai tie kļūtu jaudīgi, spēcīgi, kā tas politiskajā retorikā tika solīts. Un reformas tēviem arī ir jāuzņemas līdzatbildība tālāk šo novadu stiprināšanā.”

Strauberga sacītajām piekrita arī premjers Krišjānis Kariņš. Viņš, uzrunājot pašvaldību vadītājus, uzsvēra, ka, cīnoties ar dažādiem izaicinājumiem, tostarp tiem, kurus nesusi pandēmija, jaunās domes nedrīkst aizmirst galveno reformas mērķi – celt iedzīvotāju labklājību.

Krišjānis Kariņš (JV), Ministru prezidents

“Mums kopīgiem spēkiem, jums kā pašvaldību vadītājiem, mums kā valdības ministriem, ir jāpanāk, ka tā reforma vainagojas ar rezultātiem. Proti, lielāku labklājību. Un labklājības pamatā ir nodarbinātība, ja ir cilvēkam labs darbs, viņš var nopelnīt kārtīgu algu, viņš var gādāt par savu ģimeni.

Kariņš akcentēja, ka tādēļ svarīgas investīcijas, un tās būtu pēc iespējas lielākā apjomā jāpiesaista ne vien Rīgai vai citām lielajām pilsētām, bet arī pārējiem reģioniem. Un tas ir iespējams, ja reformu izmanto gudri, uzskata par pašvaldībām atbildīgais ministrs.

“Un ir svarīgi, ka tas nodrošinās daudz līdzsvarotāku reģionālo attīstību , mazinot nevienlīdzības plaisu starp Rīgu un pārējo Latviju. Tā ir nozīmīga platforma pārmaiņām, līdzsvarotām reģionālajām attīstībai un gudrai pārvaldībai, kuru, kā jau kolēģi minēja, mēs var īstenot, tikai darbojoties kopā,” tā teica premjers.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs uzsvēra vēl citus izaicinājums, ar kuriem pašvaldību vadībām turpmāk būs jātiek galā. Kā vienu no turpmākajiem vietvaru uzdevumiem Kaminskis minēja darbu, kas būs jāvelta, lai vara neatsvešinātos no iedzīvotājiem. Ļoti slikts signāls bijušas aizvadītās pašvaldību vēlēšanas, kur pie urnām savu balsi atdot aizgāja vien trešā daļa iedzīvotāju.

“Vai mēs spēsim uzrunāt iedzīvotājus no tālākām vietām, vai mēs spēsim uzrunāt iedzīvotājus šajās apvienotajās pašvaldībās. Jo, kā mēs zinām, viena trešdaļa pašvaldību jau nav apvienotas, lielāko daļu iedzīvotāju nav skārusi šī reforma, bet tā daļa, kuru reforma ir skārusi, ir ļoti nopietns darbs jāiegulda, lai politiskais un administratīvais centrs tomēr neattālinātos.”

Vienlaikus šodien kongresā un ievēlēta jaunā savienības vadība. Teju vienbalsīgi par Latvijas pašvaldību savienības vadītāju uz turpmākajiem četriem gadiem ievēlēts līdzšinējais priekšsēdis – Gints Kaminskis.

32 komentāri