Kariņš: Latvijai un ES jāparāda Baltkrievijai, ka imigrantu sūtīšana pāri robežai ir neauglīga

4 komentāri

Latvijai un pārējai Eiropas Savienībai (ES) ir jāparāda Baltkrievijas režīmam, ka imigrantu sūtīšana pāri robežai ES virzienā ir neauglīga, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norādīja, ka Baltkrievija īsteno hibrīdkaru pret ES, un pirmais solis tajā bija sperts Lietuvas virzienā, bet nākamais – Latvijas. Šajā situācijā Latvija nedrīkst pieļaut, ka Baltkrievijā nonākušie imigranti nelikumīgi šķērso mūsu valsts un vienlaikus arī ES robežu, uzsvēra premjers.

“Ar šo hibrīdkaru pret ES no Baltkrievijas puses attiecības tiek tikai vēl vairāk saasinātas. No mūsu puses (..) mēs [ES] turēsimies kopā, mēs turēsimies rāmi, bet rīkosimies ļoti noteikti,” apliecināja valdības vadītājs.

Kā ziņots, valdība 10. augustā atbalstīja ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijas-Baltkrievijas pierobežā un deva robežsardzei tiesības lietot fizisku spēku, lai nekavējoties atgrieztu personas valstī, no kuras tās nelikumīgi šķērsojušas robežu.

Ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, kā arī ievērojot lielo Lietuvas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu, ārkārtējā situācija tiek izsludināta no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Lasi vēl – Par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu trīs dienās aizturētas 160 personas

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un Valsts policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Tāpat valdības lēmums paredz Valsts robežsardzei, NBS un Valsts policijai izmantot paredzētās procedūras un to rīcībā esošos līdzekļus, lai atturētu personas no Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas.

Valdības lēmums paredz Valsts robežsardzei, NBS un Valsts policijai, konstatējot personas nelikumīgu minētās robežas šķērsošanu, dot rīkojumu atgriezties valstī, no kuras persona šķērsoja robežu, un veikt nepieciešamos pasākumus, lai pārliecinātos, ka persona izpilda šo rīkojumu.

Lasi arī: 

Tāpat valdības lēmums paredz, ka Valsts robežsardzei, konstatējot personas nelikumīgu minētās robežas šķērsošanu, ir tiesības lietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus, lai nekavējoties atgrieztu personu valstī, no kuras tā nelikumīgi šķērsoja valsts robežu.

Valdība arī noteica, ka teritorijā, kurā izsludināta ārkārtējā situācija, izvietotajās Valsts robežsardzes struktūrvienībās un citās iestādēs nepieņems personu iesniegumus par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

4 komentāri