Kariņš: ES divkāršotais “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu pasūtījums ir iespēja straujākai sabiedrības imunizācijai

39 komentāri
Kariņš: ES divkāršotais “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu pasūtījums ir iespēja straujākai sabiedrības imunizācijai
OKSANA DŽADANA, F64

Eiropas Savienības (ES) divkāršotais “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu pasūtījums ir iespēja straujākai sabiedrības imunizācijai, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka Kariņš apsveic Eiropas Komisijas lēmumu nodrošināt vēl papildu 300 miljonu “BioNTEch/Pfizer” vakcīnas pret Covid-19 devu dalībvalstīm.

Lasi vēl: ES divkāršo ”Pfizer/BioNTech” vakcīnu pasūtījumu līdz 600 miljoniem devu

Valdības vadītājs šo jauno informāciju un Latvijas iespējas iegādāties papildu vakcīnas telefoniski ir pārrunājis ar Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu, kā arī sazinājies par turpmāko nepieciešamo rīcību ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP).

“Šodien laba ziņa no Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas par iespējām ES dalībvalstīm iegādāties papildu “BioNTech/Pfizer” vakcīnas devas. Tā ir mūsu iespēja straujākai sabiedrības imunizācijai, lai ātrāk varētu atteikties no ierobežojumiem un atgriezties normālā ikdienā. Mums tā ir jāizmanto,” uzsvēra Kariņš.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) pasūtījusi vēl 300 miljonus kompāniju “Pfizer” un “BioNTech” izstrādāto Covid-19 vakcīnu devu, tādējādi divkāršojot pasūtījumu līdz 600 miljoniem devu, piektdien pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

“Pašlaik mums ir piekļuva 300 miljoniem “BioNTech” un “Pfizer” vakcīnu devu. Tagad labās ziņas ir tādas, ka mēs esam vienojušies ar “BioNTech” un “Pfizer” pagarināt šo līgumu. Jaunā vienošanās mums dod iespēju iegādāties pavisam līdz 300 miljoniem papildu devu,” preses konferencē Briselē sacīja Leiena.

Viņa norādīja, ka 75 miljoni devu no jaunā pasūtījuma tika piegādātas martā, bet pārējās – līdz gada beigām.

“Pfizer” un “BioNTech” vakcīna bija pirmā, kas tika apstiprināta izmantošanai ES. Imunizācija, izmantojot šo vakcīnu, tika sākta decembra beigās.

Šonedēļ izmantošanai ES tika apstiprināta arī kompānijas “Moderna” Covid-19 vakcīna. ES plāno iegādāties 160 miljonus šīs vakcīnas devu, un pirmās devas paredzēts saņemt nākamnedēļ.

Kopumā ES ir rezervējusi iespējas iegādāties 2,3 miljardus dažādu ražotāju vakcīnu devu. Tomēr pagaidām nav zināms, kad pārējās vakcīnas varētu tikt apstiprinātas izmantošanai, turklāt ne visu vakcīnu izstrāde ir pabeigta.

ES ir apmēram 450 miljonu iedzīvotāju. Vakcinācijas kurss paredz divu devu injicēšanu.

39 komentāri