Kariņš: Covid-19 pandēmija tik drīz nepazudīs, tāpēc jādomā par “drošas sadzīves” nodrošināšanu

45 komentāri
Kariņš: Covid-19 pandēmija tik drīz nepazudīs, tāpēc jādomā par “drošas sadzīves” nodrošināšanu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Covid-19 pandēmija tik drīz nepazudīs, tāpēc jādomā par “drošas sadzīves” nodrošināšanu, otrdien mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš informēja, ka otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika runāts par Covid-19 pandēmiju no vairākiem aspektiem.

“Skaidrs, ka pandēmija pasaulē tik ātri nepazudīs un process, kādā tikt galā ar pandēmiju, būs ilgtermiņa. Tas nozīmē, ka sabiedrībai un valdībai būs jāpārkārto domāšana un pieeja šiem jautājumiem, proti, jāattīsta tas, ko sauc par drošu sadzīvi – drošu izglītību, drošu tirdzniecību, drošus pakalpojumus. Uz to mums ir jāiet,” akcentēja premjers.

Pēc valdības vadītāja teiktā, patlaban eksperti izstrādās ieteikumus, kā nodrošināt “drošu sadzīvi” pandēmijas laikā.

Kariņš informēja, ka sēdē tika lemts arī par to, kā labāk izmantot datus par vīrusa izplatību, kā arī tika lemts pilnveidot testēšanas algoritmus, lai testēšana būtu būtu plašāk mērķēta.

“Covid-19 pandēmija ir ilgtermiņa izaicinājums, kas mums ir jārisina un jāpārkārtojas uz “drošas sadzīves” pieeju,” pauda premjers.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) preses konferencē atzina, ka šonedēļ Ekonomikas ministrijā plānotas tikšanās ar skaistumkopšanas un ēdināšana nozares pārstāvjiem, lai izstrādātu šo jomu drošās darbības vadlīnijas.

“Covid-19 neatkāpsies, tāpēc ir jārada apstākļi, lai uzņēmumi varētu strādāt pandēmijas apstākļos un cilvēki varētu saņemt pamata pakalpojumus,” atzina ministrs.

Plašāk skatieties TV3 Ziņu sižetā!

45 komentāri