Kariņš cer, ka maijā vidēji nedēļā pret Covid-19 vakcinēs 100 000 līdz 150 000 cilvēku

13 komentāri

Maijā pret Covid-19 Latvijā vajadzētu vakcinēt vidēji 100 000 līdz 150 000 cilvēku nedēļā, intervijā TV3 ziņām pauda premjers Krišjānis Kariņš (JV).

No 3. maija Latvijā sāksies masveida vakcinēšana, kad potes pret Covid-19 būs pieejamas ikvienam. Premjers teica, ka tad Latvijā vakcīnas pret Covid-19 sāks ienākt pieaugošā daudzumā, un galvenais uzstādījums būs panākt ienākošo vakcīnu devu izvakcinēšanu, kā arī lai neveidojas uzkrājumi.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV)

“Mēs varam izlietot tikai tik vakcīnu, cik mums ir, tas būs mūs vienīgais ierobežojošais faktors. Tas nozīmē, ka mums vajadzētu būt skaitlļiem starp 100 000 un 150 000 [vakcinēto] katru nedēļu. Jo apmēram tādā skaitā turpmāk sāks ienākt vakcīnas. Šobrīd valstī kopumā vienā vai otrā vietā ir pāri pa 80 000 vakcīnu, daļa no tām, protams, tiek turētas rezervē otrajām devām. Bet mums turpinās tagad ienākt pieaugošā daudzumā vakcīnas un tas būs kritērijs, ka apmēram tik, cik nedēļā ienāk, tik arī ir jāizpotē.”

Kariņš skaidroja, ka dažādu Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanai nepieciešams, lai Latvijas iedzīvotāji pēc iespējas ātrāk vakcinējas. “Lokdaunu” maija brīvdienās valdība neapsverot.

Kariņš atzina, ka valstij jāturpina uzrunāt cilvēkus, lai mudinātu viņus vakcinēties, bet līdz šim šī komunikācija, iespējams, nebija pietiekama, tostarp esot jārod iespēja uzrunāt arī svešvalodās.

“Man nav skaidrs, kāpēc ārkārtas apstākļos slīgstam drausmīgā birokrātijā,” Kariņš komentēja radušās grūtības informatīvos materiālus par vakcināciju izplatīt arī krievu valodā.

Runājot par krīzes laika atbalsta apturēšanu, premjers informēja, ka ceturtdien, 29. aprīlī, Ekonomikas ministrija nāks klajā ar izvērstākiem priekšlikumiem par atbalsta apturēšanu vairākām nozarēm, tomēr politiķis sola, – nozarēs, kur joprojām ir nopietni ierobežojumi, kamēr būs ierobežojumi, būs arī valsts atbalsts.