Kariņš: Ārkārtējā situācija Latvijā varētu tikt pagarināta

19 komentāri
Kariņš: Ārkārtējā situācija Latvijā varētu tikt pagarināta
IEVA LENIŠA, LETA

Pamatojoties uz jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” norisi citās valstīs, var prognozēt, ka ārkārtējā situācija Latvijā, visticamāk, tiks pagarināta, tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Iepriekš jau vēstīts, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

“Domāju, ka diez vai ar vienu mēnesi pietiks. Domāju, ka mums jāsāk iekšēji gatavoties, ka tas varētu būt nedaudz ilgāk. Es to balstu uz to, kā šī slimība norit citās valstīs. Ķīnā un Singapūrā izskatās, ka ir apmēram divu mēnešu posms, kamēr ir uzliesmojums, un tas atkal noriet. Mūsu valstī varētu būt nedaudz citādi, jo mums neveidojas šie nekontrolējamie perēkļi,” skaidroja Kariņš.

Premjerministrs norādīja, ka līdz šim visos Latvijā atklātajos “Covid-19” saslimšanas gadījumos ir zināms, kur pacients inficējies.

“Tas ir nedaudz cerīgi, bet ir jāsaprot, ka mēs to vīrusu apturēt nevaram, mēs varam tikai palēnināt izplatīšanos, lai nenoslogojas mūsu veselības aprūpes sistēma, lai pēc iespējas pasargātu tos cilvēkus, kas ir jūtīgāki šai slimībai. Varētu būt, ka līdz 14. aprīlim dzīve sāk atgriezties normās, bet es aicinu padomāt, tā garīgi sagatavoties, ka tas varbūt vēl būt drusku ilgāk,” piebilda Kariņš.

Video: Intervija ar Krišjāni Kariņu par “Covid-19” izplatību

Jau vēstīts, ka no 17. marta līdz 14. aprīlim atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.