Kariņš ar PVO Latvijas vadītāju vienisprātis – sejas maskas sabiedriskās vietās ir efektīvs līdzeklis Covid-19 ierobežošanai

5 komentāri
Kariņš ar PVO Latvijas vadītāju vienisprātis – sejas maskas sabiedriskās vietās ir efektīvs līdzeklis Covid-19 ierobežošanai
OKSANA DŽADANA/F64

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Latvijas pārstāvniecības vadītājs Uldis Mitenbergs ir vienisprātis par sejas masku nozīmi Covid-19 ierobežošanā, informēja premjera birojā.

Kariņš un Mitenbergs ceturtdien tikušies attālinātā režīmā. Tikšanās laikā PVO Latvijas pārstāvniecības vadītājs iepazīstināja ar starptautiskās organizācijas vērtējumu par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Eiropā citu valstu un reģionu pieredzi, kā arī PVO rekomendācijām izplatības ierobežošanai.

Lasi vēl: Sūdzību dēlis: Gandrīz visos Kuldīgas veikalos netiek ievēroti noteikumi par masku valkāšanu!

Mitenbergs akcentējis, ka PVO iesaka epidemioloģiskās drošības pasākumus ieviest pakāpeniski, mērķēti un uz noteiktu laiku, bet būtisks nosacījums šo pasākumu efektīvai īstenošanai ir sabiedrības līdzdalība.

Ministru prezidents un PVO Latvijas pārstāvniecības vadītājs bija vienisprātis, ka sejas masku lietošana sabiedriskās vietās ir efektīvs līdzeklis vīrusa izplatības ierobežošanai, īpaši, ja tās lieto sabiedrības lielākais vairākums. Vienlaikus Mitenbergs uzsvēris, ka, lietojot sejas masku, ir būtiski ievērot pārējos drošības pasākumus – fiziskās distances ievērošanu un roku mazgāšanu, dezinficēšanu.

Kariņš ar PVO Latvijas pārstāvniecības vadītāju pārrunāja arī Covid-19 vakcīnu un zāļu izstrādes gaitu, tostarp kā mainīsies epidemioloģiskā situācija saistībā ar Covid-19 izplatību, kad vakcīnas kļūs pieejamas.

Ministru prezidents un PVO Latvijas pārstāvniecības vadītājs vienojās tikties arī turpmāk, lai pārrunātu aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un tā ierobežošanu, kā arī citas aktualitātes veselības aprūpes jomā.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī, tāpat kā otrdien, Latvijā atklāts 251 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, tomēr trešdien viens sasirgušais miris, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Operatīvā informācija liecina, ka 32% gadījumu, kuriem izdevās noskaidrot saikni ar konkrētiem uzliesmojumiem, inficēšanās notikusi mājsaimniecībā, no ģimenes locekļiem vai radiniekiem, preses konferencē atklāja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Tikmēr darbavietās inficējušies 24%, bet izglītības iestādēs – 13%.

Nozīmīgi rādītāji ir arī saistībā ar inficēšanos ārstniecības iestādēs un sociālās aprūpes centros, kas ir 10% un 7% attiecīgi.

Aizvadītajā diennaktī valstī veikti kopumā 5105 Covid-19 testi, savukārt pozitīvo testu īpatsvars bijis 4,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Šis ir viens no augstākajiem pozitīvo testu īpatsvariem rudens periodā. Iepriekš 25.oktobrī 4,7% veikto testu bijuši pozitīvi, savukārt kopš Covid-19 parādīšanās visaugstākais šis rādītājs bijis 8.martā, kad tika veikti 22 Covid-19 testi, no kuriem divi bija pozitīvi, līdz ar to pozitīvo testu īpatsvars bija 9,1%.

Vadoties pēc centra datiem, līdz šim saslimšana ar Covid-19 atklāta kopumā 5395 gadījumos, savukārt pagājušajā diennaktī izveseļojušies vēl 24 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopskaitā atveseļojušies ir 1406 sasirgušie.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka patlaban ir 3925 aktīvi saslimšanas gadījumi.

5 komentāri