Kariņš: Aizvien vairāk pakalpojumu saņemšanai būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāti

3 komentāri

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka arvien vairāk būs tādu pakalpojumu, kurus varēs saņemt, tikai uzrādot Covid-19 sertifikātus, tā 13. septembrī pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Paužot bažas par Covid-19 pacientu skaita pieaugumu slimnīcās, no kuriem teju visi ir nevakcinēti, valdības valdītājs Krišjānis Kariņš (JV) uzskata, ka būtu jāpaplašina tādu sabiedrisko vietu skaits, kuras var apmeklēt, tikai uzrādot Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinēšanos, pārslimošanu vai negatīvus analīžu rezultātus. Šāda Covid-19 izplatības mazināšanas taktika vērsta uz to, lai neierobežotu vakcinēto brīvību.

Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), Ministru prezidents

“Šī brīvība nākotnē arī ir jānodrošina. Šis ir tas virziens, kurā ir gaidāms, ka arī mūsu valsts ies. Proti, ka būs aizvien vairāk pakalpojumu saņemšanas punktu, kur būs jāuzrāda viena vai otra veida sertifikāts.”

Liekot noprast, ka jauni ierobežojumi varētu būt tikai iedzīvotājiem, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, premjers atkārtoti aicināja potēties.

“Pasargājot sevi, savus tuviniekus, arī izrādot sociāli solidāru attieksmi pret sabiedrību kopumā un, protams, izvairoties no, iespējams, kaut kādām neērtībām, jo cilvēks nav vakcinēts,” pauda valdības vadītājs.

Taču par iespējamiem ierobežojumiem valdība pagaidām neplāno lemt. Ministrijas vēl turpina sagatavot priekšlikumus turpmākajai rīcībai Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tā norāda veselības ministrs, pēc kura domām, tomēr vilcināties nevajadzētu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”)

“Valdībai lēmumi par turpmāko drošības režīmu ir jāpieņem vistuvākajā laikā. Un tie virzieni, kuros Veselības ministrija piedāvā skatīties, ir vēl arvien veidi, kā nodrošināt pakalpojumu sniegšanu iespējami drošā veidā. Šeit primāri mēs runājam par to, ka pakalpojumu sniegšanai būtu jānotiek ar sertifikātiem – visu veidu sertifikātiem.”

Tāpat valdībā vēl gaidāmas konsultācijas vai izglītībā, veselības un sociālajā aprūpē strādājošajiem tomēr noteikt pienākumu vakcinēties. Šāda prasība jau bija paredzēta valdībā pieņemtajos likuma labojumos, taču politiskā atbalsta trūkuma dēļ Saeima likuma izmaiņu apstiprināšanu atlika.

Lasi vēl:

3 komentāri